Fascynujący odcinek naszego podcastu, w którym rozmawiamy o wyjątkowej przygodzie jednego ze studentów WSAiB Ernesta Zakrzewskiego, pracującego w CERN – Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Posłuchaj koniecznie, jeśli praca w organizacji międzynarodowej jest Twoim marzeniem!
Rozmowy dra Macieja Zborowskiego ze studentami WSAiB
W tym odcinku podcastu dowiecie się, jak wygląda codzienna praca w jednej z najbardziej prestiżowych instytucji naukowych na świecie.
Opowie nam o tym jeden z naszycg studentów – Ernest Zakrzewski. Ten wyjątkowy student kształci się na kierunku Management w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Są to studia z Zarządzania prowadzone w języku angielskim.
Ernest wytłumaczy nam także na przykładzie swojego doświadczenia, dlaczego znajomość języka angielskiego jest tak istotna dla osiągnięcia sukcesu za granicą.
Praca w organizacji międzynarodowej jest możliwa!
W dzisiejszym podcaście nasz gość mówi o tym jak praca w międzynarodowym środowisku ubogaca człowieka, wyjaśnia jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca oraz w jakich językach najczęściej komunikuje się w CERNie.
Dr Maciej Zborowski zapytał naszego gościa również o to co poleca Polakom, którzy chcieliby rozpocząć pracę w środowisku międzynarodowym:
„Pierwsza i najważniejsza sprawa to oczywiście język angielski. Język angielski, ale również inne języki obce. Teraz sam w pracy widzę, że coraz bardziej rozwija się potrzeba na ludzi np. z językiem hiszpańskim, z językiem niemieckim, bo jednak są to bardzo powszechne języki i nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Drugi element to motywacja. Trzeba naprawdę być zmotywowanym osobą, aby spróbować wejść w to międzynarodowe środowisko, gdyż nie jest to łatwe dla osoby, która nie miała styczności z takim środowiskiem. Może być to lekki szok. Trzecia sprawa to po prostu iść do przodu. Składać te podania i nie myśleć o tym, że ile podań w ostatnim miesiącu odrzucono? Tylko myśleć po prostu o tym jednym, które może zostanie zaakceptowane.”
Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka podcastu na naszym YouTube:
Możesz posłuchać nas również na Spotify: