TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W UCZELNI IM. E. KWIATKOWSKIEGO W GDYNI

W związku ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości przypadającym w dniach od 12 do 18 listopada 2012 r. Akademickie Biuro Karier WSAiB organizuje dla studentów i absolwentów cykl warsztatów, których celem jest zdobycie przez uczestników  umiejętności pomocnych w prowadzeniu biznesu.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest inicjatywą, która ma na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi. W ramach tegorocznej edycji ŚTP na całym świecie odbędą się tysiące spotkań i wydarzeń skierowanych do młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością. Także w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego odbędą się specjalnie przygotowane z tej okazji spotkania. A oto zajęcia warsztatowe, w których mogą uczestniczyć studenci i absolwenci:

 

13 listopada 2012 r. - Odkrywaj trendy w biznesie, wdrożenie narzędzi BI krok po kroku

Podczas warsztatu uczestnicy poznają

- definicję i podstawy BUSINESS INTELIGENCE

- procesy podejmowania decyzji

- proces przekształcania organizacji - d intuicji do informacji

- funkcjonalności systemów do przekształcania danych

- metodologię wdrożeń

Szkolenie poprowadzą specjaliści z Firmy Billander Group.

 

14 listopada 2012 r. - Szybkie czytanie drogą do kariery i sukcesu

Umiejętność szybkiego czytania jest przydatna w rozwijaniu postawy przedsiębiorczej. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się jakie popełniają błędy oraz jakie mają nawyki czytelnicze, które spowalniają tempo czytania, a także skąd się wzięło szybkie czytanie, do czego jest przydatne. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jakie jest ich aktualne tempo czytania i zapamiętywania informacji, poznają podstawowe ćwiczenia i techniki przyspieszające tempo czytania.

Zajęcia poprowadzi Iwona Solecka z  Europejskiego Centrum Uczenia - Efekt.

 

15 listopada 2012 r. - Cashflow - jak się wydostać z "wyścigu szczurów"?

Podczas spotkania student/absolwent dowie się m.in.

- jak zostać przedsiębiorcą?

- jak zagłębić się w tajniki świata finansów?

- jak stworzyć udany biznes?

- jak być liderem?

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Maszota, wykładowca z firmy PROFIT, lider klubu Cashflow.

Klub Cashflow to połączenie wiedzy z zakresu finansów z praktyczną symulacją zjawisk gospodarczych, które każdy kursant przećwiczy podczas gry. Grupowa dyskusja pozwala przeanalizować to, co się wydarzyło, wyciągać wnioski i stawać się coraz pewniejszym siebie już w realiach życiowych. Kurs Cashflow dedykowany jest szczególnie osobom, które chcą stać się przedsiębiorcami. Znajdą tu wiele cennych uwag i sugestii czym powinien kierować się przyszły właściciel firmy, na co musi uważać, jak powinien rozwijać firmę, jakie umiejętności posiadać by wygrać grę z konkurencją w prawdziwym życiu.

 

Informacje i zgłoszenia: Akademickie Biuro Karier WSAiB, tel. 58 660 74 18, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Przedsiębiorczości w województwie pomorskim można znaleźć tutaj

Powrót