SEBASTIAN ADAMOWICZ ZWYCIĘZCĄ KONKURSU HISTORYCZNEGO WSAIB

 12 marca 2015 r. odbył się finał V edycji Konkursu Historycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

V finał konkursu był wyjątkowy zarówno z powodu rekordowego zainteresowania – do rywalizacji przystąpiło kilkadziesiąt szkół z 4 województw – jak i specjalnych atrakcji przygotowanych dla naszych gości przez studentów prawa WSAiB.


Podczas zliczania wyników uczniowie szkół średnich mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję procesu sądowego. Studenci prawa wcielili się w role sędziego, świadków, adwokata, prokuratura oraz oskarżonego, w przestrzeni specjalnie zaadaptowanej na potrzeby inscenizacji.

konkurs historyczny wsaib 2015 92konkurs historyczny wsaib 2015 84

 

Rzeczywistości nadała wydarzeniu obecność oryginalnych mebli i rekwizytów, które używane były kiedyś w prawdziwych sądach, a obecnie znajdują się na wyposażeniu zrekonstruowanej na terenie Uczelni sali rozpraw.

 

Podczas tegorocznej edycji miejsca na podium zajęli kolejno: Sebastian Adamowicz z XIV LO w Gdańsku (1 miejsce), Tomasz Plata z PZS nr 1 w Kościerzynie (2 miejsce) i Marcin Makowski z XIV LO w Gdańsku.

 

konkurs historyczny wsaib 2015 57konkurs historyczny wsaib 2015 62

 

Opiekunem laureatów z XIV LO była pani Anna Mierzwińska, natomiast zdobywcę 2 miejsca dzielnie wspierał pan Łukasz Konert, opiekun z PSC nr 1 w Kościerzynie.

Nagrodami w konkursie były darmowe studia na wybranym kierunku w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Muzeum Miasta Gdynia.

Autorem pytań konkursowych był wybitny historyk prawa, dr hab. Andrzej Gaca, prof. WSAiB.

 

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do oglądania galerii zdjęć TUTAJ

 

Test do pobrania: pdfTEST_2015.pdf

Powrót