STUDENCI CHARYTATYWNIE DLA MARYNARZY

Kiermasze, happeningi, performance i zbiórki charytatywne rozegrają się w przestrzeni Trójmiasta w czerwcu. Cel jest szczytny - zbiórka pomocy dla rodzin marynarzy z całego świata, dotkniętych nieszczęśliwymi wypadkami. Zadania podjęli się studenci Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Nie dziwi to, biorąc pod uwagę zlokalizowanie uczelni w mieście, którego tradycje marynistyczne są niezwykle silnie.

- Wydarzenie jest organizowane w celu pomocy rodzinom marynarskim, po różnego rodzaju nieszczęśliwych wydarzeniach, w wyniku których marynarze tracą pracę - mówi Wioletta Kukier, koordynator projektu i wykładowca na Wydziale Zarządzenie WSAiB. - Udział w projekcie nauczy naszych studentów planowania, przedsiębiorczości i odpowiedzialności. Pozwoli uwolnić pomysłowość i aktywność charytatywną.

Zebrane fundusze trafią do międzynarodowego stowarzyszenia InterManager, która rozdysponuje je wśród marynarskich rodzin.

Dodatkowo uczestnicy projektu udadzą się na prestiżowy wypad górski – „24 Peaks Challange”. Jest to coroczny zjazd grup biorących udział w ogólnoświatowej zbiórce pieniędzy, polegający na zdobyciu 24 szczytów na Wyspach Brytyjskich.

- To niesamowity zaszczyt i prestiż nie tylko dla studentów, ale i uczelni – mówi Wioletta Kukier z WSAiB.

Powrót