INFORMATYCZNE KURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH NA UCZELNI KWIATKOWSKIEGO

Uczniowie liceów i techników zastanawiający się nad karierą w IT mogą wziąć udział w cyklu warsztatów przybliżających najpopularniejsze i przyszłościowe zagadnienia tej dziedziny, które odbędą się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Udział bezpłatny.

IT to niezwykle dynamiczna branża. Zapotrzebowanie na specjalistów wciąż rośnie. Dlatego Uczelnia Kwiatkowskiego przygotowała cykl sześciu kursów, podczas których uczestnicy, w przystępny sposób, poznają najbardziej pożądane obecnie na rynku umiejętności programowania, projektowania architektury IT, zaznajomią się z dyscypliną zarządzanie projektami IT, zarządzania zasobami IT oraz analizą biznesową. Pozwoli to uczestnikom wybrać najlepszą dla siebie ścieżkę dalszej nauki i kariery w branży.


Terminy i tematy warsztatów:

 • 8.03 br., godz. 9.00 - 10.30 - Wstęp do zarządzania projektami IT
  Prezentacja charakterystyki zarządzania projektami w środowisku informatycznym. Uczestnicy dowiedzą się jakie występują role w projektach IT, jak tworzy się i zarządza zespołami IT. Poznają zasady prowadzenia małych i dużych przedsięwzięć skupiających się na tworzeniu nowego oprogramowania, jak i jego wdrażaniu.
 • 15.03 br., godz. 9.00 - 10.30 - Zarządzanie zasobami ludzkimi w IT
  Słuchacze zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży IT. Dodatkowo pozyskają praktyczne umiejętności interdyscyplinarne niezbędne do pracy zawodowej w działach personalnych, ale także na stanowiskach związanych z kierowaniem mniejszymi lub większymi zespołami oraz koordynowaniem prac zespołów projektowych.
 • 22.03 br., godz. 9.00 - 10.30 - Budowanie architektury IT - sieci teleinformatyczne
  Jak konfigurować oprogramowanie? Jak konfigurować sprzęt? Jakiej klasy sprzęt i oprogramowanie zastosować? W jaki sposób konfigurować serwery i jakich protokołów używać, by budować wydajne sieci? Na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas warsztatu.
 • 29.03 br., godz. 9.00 - 10.30 - Podstawy programowania w języku PHP
  uczestnicy poznają podstawowe zasady architektury oraz kodowania w języku PHP. Poznają metody warunki i zasady pisania kodu w tym jednym z najpopularniejszych języków programowania.
 • 5.04 br., godz. 9.00 - 10.30 - Podstawy programowania w języku JAVA
  Język JAVA to najpopularniejszy, ale i jeden z trudniejszych języków programowania na świecie. Podczas warsztatu przedstawione zostaną podstawowe zasady kodowania. Uczestnicy dowiedzą się jak konfigurować sobie środowiska, określać metody i klasy, pisać warunki. Poznają teorię i praktykę nt. definiowania i używania zmiennych.
 • 12.04 br., godz. 9.00 - 10.30 - Inżynieria wymagań
  Analityk biznesowy to jeden z najbardziej poszukiwanych obecnie zawodów w świecie IT. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać z Klientem, jak mapować procesy, jak identyfikować i jak opisywać wymagania jakie ma Klient, i co najważniejsze, jak to przetłumaczyć z „języka mówionego” na „język informatyczny”.


Rejestracja drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 58 660 74 10, 58 660 74 32. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Powrót