KONFERENCJA: NIC SIĘ NIE STAŁO - EURO 2012

O kulturze i bezpieczeństwie wokół stadionów podczas Piłkarskich Mistrzostw Europy oraz o problemach, które nie zaczynają się i nie kończą wraz z EURO rozmawiali uczestnicy konferencji „Nic się nie stało - EURO 2012", która 29 marca 2012 r. odbyła się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Organizatorami spotkania byli Ośrodek Psychologiczno-Społeczny „Razem" oraz Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Wielka impreza masowa, napływ turystów i kibiców z kraju i z zagranicy, atmosfera wielkiego święta i zabawy potencjalnie zwiększają też ryzyko narażenia dzieci i młodzieży na kontakt z zachowaniami patologicznymi oraz sprzyjają zachowaniom agresywnym, ksenofobicznym, kryminogennym czy niebezpiecznym kontaktom seksualnym także wśród samej młodzieży.

Konferencja „Nic się nie stało - EURO 2012" miała na celu przede wszystkim wyposażenie osób, które mają wpływ na młodzież, w praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą na lepsze rozpoznanie zjawisk i zagrożeń związanych z tą ważną, ale i nietypową sytuacją w naszym regionie. Organizatorzy zwracali  też uwagę na to, że problemy te nie zaczynają się i nie kończą wraz z EURO 2012.

Podczas konferencji odbyły się wykłady oraz warsztaty. Szczegółowy program  znajduje się poniżej.

Konferencja odbyła się 29 marca (czwartek) 2012 r., w godz. od 10.00 do 14.00 w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7.

 

 

Więcej informacji udziela:

Ewelina Bemke

Specjalista ds. organizacji nauki

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 58 660 74 12

Powrót