KONKURSY WIEDZY DLA LICEALISTÓW 2022 - WYNIKI

Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni co roku organizuje konkursy wiedzy dla uczniów szkół średnich, w których główną nagrodą jest indeks WSAiB. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursów 2022.

Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości 2022
I MIEJSCE - PUCZKA ROBERT (I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. H. Sienkiewicza w Malborku) -  30/30 punktów
II MIEJSCE - ROMPA TOBIASZ (Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim) - 29,7/30 punktów
III MIEJSCE - NIEWIADOMSKI MAREK (Powiatowy Zespół Szkół w Redzie)  - 28/30 punktów

Wyróżnienia:
Mechliński Filip (I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach)
Niesiołowska Patrycja (Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim)
Czaja Hieronim (I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach)

Autor testu: dr Paweł Bykowski
Dodatkowo podczas konkursu odbył się wykład dr. Karola Parafiana: "Ważniejsze jest to co myślisz o sobie, niż to, co myślą o Tobie inni".
W konkursie wzięło udział aż 118 osób, m.in. z Malborka, Czerwińska nad Wisłą, Oławy, Kielc, Starogardu Gdańskiego, Wejherowa, Kartuz, Zamościa, Siedlec, Redy.

Konkurs Historyczny 2022

I MIEJSCE - Goll Jakub (I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im.H. Derdowskiego w Kartuzach) - 30/ 30 punktów
II MIEJSCE - Jereczek Michał (I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach) - 29/30 punktów - czas wykonania: 11 min. 9 sek.
III MIEJSCE - Rudecki Jan (Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi)- 29/30 punktów - czas wykonania: 19 min.

Wyróżnienia:
Knitter Jakub ( II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach),
Wiśniewski Maciej (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku)
Popiela Nikola (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku)

Autor testu: dr Piotr Lorkowski
Podczas konkursu odbył się wykład "Dlaczego musimy, a nie lubimy płacić podatków". Poprowadził go mgr Tomasz Wach.
W finale konkursu udział wzięło udział aż 88 osób (Lębork, Gdynia, Rumia, Starogard Gdański, Bytów, Nowy Dwór Gdański, Wejherowo, Kartuzy, Gdańsk, Bodzentyn, Nowy Sącz, Warszawa, Zamość)

Konkurs Policyjny 2022

I MIEJSCE - Dembiński Jakub (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku) - 30/ 30 punktów
II MIEJSCE - Fijałkowska Liliana (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku) - 29/30 punktów - czas wykonania: 12 min. 52 sek.
III MIEJSCE - Stencel Jan (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku) - 29/30 punktów - czas wykonania: 18 min. 30 sek.

Wyróżnienia:
Wilk Nikola (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku),
Szymańska Martyna (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku),
Tymińska Karolina (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku).

Autor testu: dr Wojciech Wosek
Podczas konkursu odbył się wykład "Od policjanta - poprzez naukę - do komendanta"
Poprowadzili go dr Jarosław Przyjemczak i dr Wojciech Wosek
W konkursie wzięło 54 osób (Słupsk, Rumia, Bydgoszcz, Malbork, Aleksandrów Kujawski, Bytów, Gdynia, Sierakowice)

Konkurs Logistyczny 2022

I MIEJSCE - Hinz Barbara (Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim) - 29/30 punktów, czas wykonania - 16 min. 48 sek.
II MIEJSCE - Kwiatkowska Patrycja (Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim) - 29/30 punktów, czas wykonania - 19 min. 1 sek.
III MIEJSCE - Makuch Oliwia (Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim) - 28/30 punktów

Wyróżnienia:
Piask Wiktoria (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie)
Szydło Agata (Zespół Szkół Łączności w Gliwicach)
Hals Wiktoria (Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Kwidzynie)

Autor testu: dr Jerzy Sekuła, 
Podczas konkursu odbył się wykład "Psychologia finansów". Poprowadził go dr Jarosław Wróblewski
W konkursie wzięło udział 353 osoby (Malbork, Szczecinek, Zamość, Bytom, Żukowo, Pabianice, Sokołów Podlaski,
Oława, Lublin, Czerwińsk nad Wisłą, Gdańsk, Starogard Gdański, Kwidzyn, Gliwice, Sopot, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice,
Skała, Olsztyn, Sztum, Kraków, Aleksandrów Kujawski, Gdynia, Puck, Reda, Stąporków, Elbląg, Wejherowo)

 

Konkurs Europejski 2022

I MIEJSCE- Segieth Julian (Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni) 29/30 punktów

II MIEJSCE - Kowaliszyn Marta (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni) 25/30 punktów, czas wykonania - 18 minut 17 sekund

III MIEJSCE - Bojanowska Aleksandra (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach) 25/30 punktów, czas wykonania - 21 minut 5 sekund

Wyróżnienia:
Wojak Jeremiasz (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni)

Nowaczewska Milena (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni)

Mroczkowski Filip (Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni)

Autorem testu jest dr Aleksander Rezmer

W konkursie wzięło 14 osób (Gdynia, Wejherowo, Malbork, Reda, Sierakowice)

Podczas konkursu odbył się wykład "New economic reality - how is it going to affect us? " dra Aleksandra Rezmera, a także spotkanie z koordynatorką wymiany międzynarodowej Oleną Tsarevską oraz Angeliką Wiżyn, studentką IV roku Prawa, uczestniczką programu Erasmus +.


Partnerzy: studentnews.plstudia.plNurony do robotyGrupa progresCentrum Kryminalistyki i Medycyny SądowejC.HARTING GdyniaTrojmiasto.pl

Pytania dotyczące konkursów:

Biuro Rekrutacji Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

tel. (58) 660 74 32, (58) 660 74 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powrót