Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego 2020 - Gra miejska

sekretna gdynia kwiatkowskiego gra online WSAiB Gdynia

Tradycyjnie w grudniu brać studencka WSAiB Gdynia i mieszkańcy miasta z morza i marzeń świętują rocznicę urodzin patrona Uczelni - Eugeniusza Kwiatkowskiego. Organizatorzy zaplanowali grę miejską z wieloma atrakcyjnymi zagadkami, podchwytliwymi pytaniami i zadaniami na spostrzegawczość. Tym razem jednak w wersji zdalnej. "Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego on-line" potrwa od 28 do 30 grudnia br.


- Zapewniamy, że - chociaż zdalnie - będzie równie rozrywkowo, co w poprzednich edycjach gier miejskich. Zadania nie tylko przybliżą uczestnikom postać wicepremiera Kwiatkowskiego, ale pokażą wiele ciekawostek naszego miasta - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB Gdynia, współorganizator gry. - Zapraszamy więc Graczy do przygotowania sobie kubków z ciepłą kawą lub herbatą, naładowania baterii w urządzeniach i wygodnego zasiądnięcia przed ekranami. Po rozwiązaniu zadań można pochwalić się wynikiem znajomym i - przekazując link do gry - zaprosić, by sprawdzili swoją wiedzę o Gdyni i Eugeniuszu Kwiatkowskim.

- Gra miejska poświęcona patronowi naszej Uczelni to już tradycja obchodów rocznicy urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego. W ten atrakcyjny sposób budujemy i umacniamy społeczność lokalną - mówi Rektor dr Tomasz Białas.

- „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego” to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Zabierzemy Uczestników w wirtualną podróż w czasie od XIX wieku, aż do momentu, w którym ziściła się wizja wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego o nowoczesnym porcie i mieście z morza i marzeń. Nie zabraknie podchwytliwych pytań, zagadek na spostrzegawczość. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą o patronie Uczelni Kwiatkowskiego, ale i współczesnej Gdyni - mówi Michał Miegoń, przewodnik miejski i autor zadań do gry.

Gra miejska odbędzie się tylko w wersji on-line, na urządzenia cyfrowe: komputer, tablet, smartfon w przeglądarkach internetowych. Podyktowane jest to ograniczeniami pandemii Covid-19.

Udział w zabawie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie lub całymi rodzinami, szczegóły w Regulaminie (poniżej).

Współorganizatorem gry jest przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Inne Szlaki). Patronatem honorowym objęli grę Prezydent Gdyni i Przewodnicząca Rady Miasta Gdynia.

Wydarzenie dofinansowane przez miasto Gdynię.

Zapisy www.grakwiatkowskiego.pl (kliknij)

 

pdfREGULAMIN

 

 

Kontakt z organizatorami:
Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego
tel. 505 919 414, parlamentwsaib@gmail.com
Lechosław Dzierżak, radny miasta Gdyni
tel. 507 155 385, l.dzierzak@gdynia.pl