Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej... ĂĹĽ
Działania Naukowe Wydziału Zarządzania
dr hab. prof. WSAiB Dorota Simpson
dr hab. prof. WSAiB Tomasz Kawka
dr Małgorzata Grabu
dr Artur Kasza
dr Jacek Kotarbiński
dr Wiktor Kurpiel
dr Aleksander Rezmer
dr Maria Selwent
mgr Beata Kowal-Rudnicka
Koło Naukowe „Princeps” tworzy grupa pasjonatów, studentów Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Celem koła jest szerzenie wiedzy na temat nowoczesnych metod zarządzania, rozwoju kompetencji menedżerskich oraz propagowanie dobrych praktyk wynikających z połączenia rozwoju, nauki działania. Aktywnie uczymy się zarządzania poprzez organizowanie wydarzeń na uczelni, współpracę z Parlamentem Studenckim oraz współdziałanie z pozostałymi kołami i organizacjami. Wiedzę teoretyczną poszerzamy przygotowując i biorąc udział w konferencjach naukowych. Opracowaliśmy i prowadzimy autorski program „Spotkanie przy kawie”, na które zapraszamy pracowników Uczelni oraz przedstawicieli świata biznesu, którzy w swobodnej atmosferze dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mając świadomość, jak ważna jest rola promocji w działaniach sprzedażowych chętnie włączamy się w działania marketingowe uczelni. O rozwój dbamy też uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych i akcjach społecznych na rzecz potrzebujących.
Aktualnie pracujemy nad:
W roku akademickim 2020/2021 przedstawiciele koła: Dominika Brzostek, Aleksander Grzela, Jadwiga Kobielska, Kamila Labuda, Klaudia Olszewska i Michał Studniarz otrzymali, z rąk Pani Dziekan Marioli Łuczak wyróżnienie za aktywną pracę na rzecz społeczności Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Opiekunem koła jest: mgr Anna Kunicka
Działania koła prezentujemy na FB: https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-Naukowe-Princeps-100580508910238
Kontakt: knprinceps@wsaib.pl
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Dziekan Wydziału Zarządzania
ZAPRASZA
DO UDZIAŁU W KONFERENCJI NAUKOWEJ:
Praktyka i teoria biznesu. Aktualne wyzwania, trendy, zjawiska.
Gdynia, 19.11.2021
Konferencja odbędzie w trybie hybrydowym; stacjonarnie w siedzibie Uczelni (Gdynia, ul. Kielecka 7) oraz zdalnie za pośrednictwem platformy Microsoft TEAMS (link zostanie udostępniony przed konferencją).
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy praktyków i teoretyków biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnej sytuacji w obszarze szeroko rozumianej przedsiębiorczości, ekonomii i finansów oraz logistyki. Ukierunkowanie konferencji na problemy oraz rozwiązania stosowane w biznesie w rzeczywistości covidowej i postcovidowej.
Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli szeroko rozumianego biznesu, w tym tzw. młodego biznesu, przedstawicieli uczelni wyższych, studentów, reprezentantów przedsiębiorstw, zrzeszeń przedsiębiorców oraz organizacji otoczenia biznesu i władz lokalnych.
TEMATYKA KONFERENCJI:
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KONFERENCJĘ?
Należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego pod tym linkiem:
https://forms.office.com/r/wP0g2kr6Fu
lub zeskanować QR kod widoczny z prawej strony
ORGANIZACJA KONFERENCJI
Komitet naukowy :
dr hab. prof. WSAiB Dorota Simpson
prof. zw. dr hab. Bohdan Jeliński
prof. dr hab. Krzysztof Szałucki
dr Gabriela Golawska-Witkowska
dr Jerzy Sekuła
Komitet organizacyjny:
mgr Beata Kowal-Rudnicka
mgr Dawid Stefaniak
dr Paweł Bykowski
Kontakt:
Adres e-mail do korespondencji: p.bykowski@kadra.wsaib.pl
INFORMACJA DLA OSÓB, CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ NA KONFERENCJI Z PRELEKCJĄ
Osoby, które chcą wystąpić z prelekcją, uprzejmie prosimy o przesłanie tematu wystąpienia do akceptacji do komitetu naukowego na adres d.simpson@kadra.wsaib.pl (zakres: biznes, przedsiębiorczość, zarządzanie), z zakresu gospodarki i ekonomii b.jelinski@kadra.wsaib.pl
Do tematu wystąpienia należy dołączyć krótki konspekt opisujący treść wystąpienia.
Inkubator przedsiębiorczości WSAiB
1. Wizja:
2. Cel główny:
3. Cele cząstkowe:
4. Działania i projekty:
Kontakt dr Paweł Bykowski
p.bykowski@kadra.wsaib.pl
Zainteresowanych proszę o wypełnienie poniższej deklaracji
Wybrane publikcje pracowników Katedry Zarządzania
Katarzyna Osiecka-Brzeska, Anna N. Osiecka, Susanna Quer, Aleksandra Wróbel, Unpaid Work in Marine Science: A Snapshot of the Early-Career Job Market, Frotiers 2021,
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmars.2021.690163/full
Konferencje
M. Selwent
1. Informatyka w Zarządzaniu – V Konferencja Naukowa UE Katowice, 12.2020.
2. Gospodarka bez ekonoma – którędy do dobrobytu - I Ogólnopolska Konferencja
Naukowa im. prof. Jana Winieckiego, UG – 09.2020
A. Białk-Wolf
Sukces organizacji w warunkach gospodarki cyfrowej. Strategie procesy i projekty ZZL – XV Konferencja Naukowa - zakład Strategii i Zarządzania Przedsiębiorstwem, Katedra Organizacji i Zarządzania, UG – 09.2020.
The nexus between medical tourism and health policy: a comparative case analysis of Australia, Germany, Italy and Poland” (współautorzy: C. Pforr, C. Locher, M. Volgger), Int. J. Tourism Policy, Vol. 10, No. 3, 2020
Destination Pommern. Svenska medicinturister i Polen. w: Frank-Michael Kirsch, Kjell Ljungbo, Erik Borg (red.): Medicinturism. Gränsöverskridande sjukvård i teori och praktik. Möklinta: Gidlunds. S. 128-153, 2019
8.04.2021 „Wyzwania organizacyjne turystyki medycznej” - Zakład Prawa AWF w Krakowie
10.03.2021 – wystąpienie online na ITB Now Berlin na temat: „A New Approach to Medical Tourism”
31.03.2021 – wystąpienie w ramach: “Warmia and Masuria virtual study visit” na temat: “Development of Medical Tourism in Poland”
16.11.2020 - Konferencja „Zdrowe życie” w Olsztynie, wystąpienie na temat „Formy organizacji turystyki zdrowotnej w Polsce i na świecie”
2.12.2020 – wystąpienie w ramach V Krakowskiego Kongresu Turystyki Medycznej „Turystyka medyczna w Krakowie wobec covid-19 – stan i inspiracje”
10.12.2020 – Konferencja: BIZNES WIR #6, Perspektywy rozwoju turystyki zdrowotnej w oparciu o koncepcję regionu zdrowia na Warmii i Mazurach, https://fb.watch/2j5zL4TB35/
Paweł Bykowski
Samorządność gm. Puck, Zeszyty gminy Puck, 2021.
Strategia rozwoju społ.-ekonomicznego Gminy Kobylnica, Gdańsk 2020.
Audyt szkolnictwa na terenie gminy Sierakowice, Gdańsk 2020.
Projekty
M. Selwent: Projekt „MULTIDYSCYPLINARNY OTWARTY SYSTEM TRANSFERU WIEDZY – MOST WIEDZY” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu