• adres
    ul. Kielecka 7, Gdynia
  • tel
  • e-mail

Podyplomowe

Mediacje Gospodarcze,
Pracownicze i Administracyjne

NOWOŚĆ

Obecnie żyjemy w czasach, w których stres jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Za taki stan rzeczy odpowiada zwiększenie tempa życia oraz wzrastająca liczba spoczywających na nas obowiązków. Wszystko to sprawia, że łatwiej jest wytrącić nas z równowagi. Często niewiele brakuje, by doszło do niepotrzebnej sprzeczki czy kłótni, której najczęściej nie jesteśmy w stanie przerwać. W tego typu sytuacjach pomaga mediator. Jego zadaniem jest wypracowanie takiego kompromisu, na którym żadna ze stron nic nie traci. Mediator to osoba, która wykorzystując swoje doświadczenie oraz nabyte kwalifikacje w znalezieniu wspólnej płaszczyzny do rozmów i interesów, zapewnia odpowiednie wsparcie, pomoc psychologiczną, a także spojrzenie na konflikt z zupełnie innej perspektywy. Inaczej mówiąc, taki specjalista posiada wszelkie niezbędne umiejętności i wiedzę, dzięki którym jest w stanie zażegnać nawet najpoważniejszy konflikt – na przykład pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami, wspólnikami spółki czy pracownikami firmy.

Dlaczego warto wybrać nasz kierunek?

Studia w Gdyni na kierunku Mediacje Gospodarcze Pracownicze i Administracyjne wyposażą cię w kompleksową wiedzę, szereg technik oraz metod rozwiązywania konfliktów i rozstrzygania sporów, a także nauczą sztuki negocjacji, perswazji czy dyplomacji. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym zdobytym w trakcie nauki będziesz mógł znaleźć zatrudnienie nie tylko jako mediator, ale także jako psycholog, menedżer, pedagog, czy też specjalista związany z administracją państwową lub sądownictwem. To jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków, bowiem dostarcza praktyczną wiedzę, która przydaje się we wszystkich profesjach, gdzie pojawia się współpraca bądź zarządzanie grupą ludzi.

Co dzięki nam zyskasz?

Program nauczania oferowany przez WSAiB został skonstruowany w taki sposób, aby główny nacisk położyć na praktyczne aspekty mediacyjne. Dlatego też, zajęcia w naszej uczelni prowadzone są przez doświadczonych mediatorów Polskiego Centrum Mediacji. Oprócz tego słuchacze w trakcie studiów zdobędą wiedzę oraz umiejętności z zakresu prawa, czy psychologii konfliktu i komunikacji społecznej – niezbędną do przeprowadzania mediacji w sporach sądowych i pozasądowych.

Ukończenie studiów (opracowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie kształcenia kandydatów na mediatorów) pozwala zyskać wpis na listę mediatorów Polskiego Centrum Mediacji - Oddział Trójmiasto.

Opłaty

    • cena za 1 semestr
    • 2100 zł

Możliwość podziału na 10 nieoprocentowanych rat

Gwarancja stałego czesnego

Szczegółowe informacje

  • Polskie Centrum Mediacji

Słuchacze studiów w ramach wykładów, ćwiczeń i case study zdobywają wiedzę oraz umiejętności z zakresu prawa, psychologii konfliktu i komunikacji społecznej niezbędną do przeprowadzania mediacji w sporach sądowych i pozasądowych.

Katarzyna Stryjek

Prezes Polskiego Centrum Mediacji Oddział Sopot

logo PCM nowe

 

Studia organizowane są przy współpracy z Polskim Centrum Mediacji. Stowarzyszenie Polskie Centrum Mediacji powstało w maju 2000 roku. Jest kontynuatorem działalności Zespołu ds. Wprowadzenia Mediacji w Polsce. Prace członków i mediatorów Polskiego Centrum Mediacji skupiają się między innymi  na szeroko pojętym propagowaniu idei mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania konfliktów i sporów.

Skontaktuj się z nami

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń

piętro 0, p. 13

pon. - pt. 8.00 - 16.00

sobota w terminach zjazdów 8.00 - 16.00

Hanna Makowska WSAiB

Hanna Makowska
Kierownik Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń

tel. 58 660 74 29

e-mail h.makowska@wsaib.pl

Oksana Rabij WSAiB

Oksana Rabij
Pracownik Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń

tel. 58 660 74 28

e-mail o.rabij@wsaib.pl

Dołącz do naszych sieci społecznościowych