Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej... ĂĹĽ
Nowoczesne Studia Podyplomowe
Podyplomowe
NOWOŚĆ
interdyscyplinarny kierunek dla profesjonalistów w dziedzinach prawa, mediacji i psychologii oraz osób zainteresowanych tematyką mediacji rodzinnych
Studia podyplomowe w przedmiocie mediacji rodzinnych zostały stworzone jako interdyscyplinarny kierunek o dużym współczynniku praktycznym, adresowany do specjalistów i praktyków w dziedzinach prawa, mediacji lub psychologii oraz osób chcących zdobyć wiedzę o mediacjach rodzinnych ze zróżnicowanych perspektyw. Program studiów, odzwierciedlający złożony charakter mediacji rodzinnych umożliwi zarówno wszechstronne podniesienie kwalifikacji, jak i praktyczne udoskonalenie warsztatu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem konstruowania dokumentacji mediacyjnej, umiejętności związanych z rozwiązywaniem konfliktów oraz efektywnej współpracy między mediatorem a sądem.
Kierunek skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wszechstronną wiedzę z zakresu mediacji rodzinnych. Program studiów ułożony jest z myślą o osobach zajmujących się problematyką rodziny, ustania małżeństwa, konfliktu i komunikacji lub zainteresowanych przedmiotową tematyką. Studia adresowane są przede wszystkim do: profesjonalnych pełnomocników, sędziów, kuratorów, mediatorów, psychologów i pedagogów.
Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi na kierunku Mediacje Rodzinne zapraszamy do zapoznania się z programem studiów i zagadnieniami, poruszanymi podczas zajęć oraz sylwetkami wykładowców-praktyków, klikając poniższy odnośnik.
Od lat zainteresowana problematyką Prawa Cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem Prawa Rodzinnego i tematyki rozwodów. Inicjatorka i założycielka Centrum Porozumień Prawnych w Gdyni – pierwszego w Polsce prywatnego ośrodka specjalistycznego wsparcia dla osób w sytuacji rozwodu, kompleksowo łączącego kompetencje prawne, mediacyjne i psychologiczne. Propagatorka dialogu w sprawach rozwodowych oraz alternatywnych metod polubownego rozwiązywania konfliktów, ze uwzględnieniem optyki i długofalowego dobra dziecka. Na co dzień koordynuje działania Centrum oraz zarządza pracami Zespołu Prawnego.
Adwokat, doktor prawa. Wykładowca akademicki Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa w Warszawie.
PANEL PRAWNY
Materialno-prawne aspekty relacji pomiędzy małżonkami
Materialno-prawne aspekty relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi
Przebieg postępowania sądowego
Praca na pismach procesowych – umiejętność konstruowania i rozumienia pism procesowych
Aspekt zagraniczny w sprawach rodzinnych
Wybrane zagadnienia prawa karnego
PANEL MEDIACYJNY
Podstawy mediacji
Warsztat pracy mediatora
Współpraca mediatora z pełnomocnikami oraz sądem
Dokumentacja z mediacji
PANEL PSYCHOLOGICZNY
Konflikt/kryzys w rodzinie
Rodzina w rozwodzie
Psychologiczne kompetencje mediatora
Elementy psychologii rozwojowej dziecka
1. Wypełnij formularz on-line
2. Wpłać opłatę rekrutacyjna – 200 zł
dane do przelewu:
Santander Bank Polska Warszawa Al.Jana Pawła II 17
14 1090 1102 0000 0001 5050 1850
w tytule prosimy podać wybrany kierunek studiów
Jeżeli kierunek nie zostanie uruchomiony opłata jest zwracana.
3. Przygotuj dokumenty i dostarcz do Uczelni
- kserokopia/skan dyplomu ukończenia studiów (licencjackich/magisterskich, oryginał do wglądu)
- kserokopia/skan dowodu osobistego (oryginał do wglądu)
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej (można przesłać e-mailem: podyplomowe@wsaib.pl)
4. Warunki przyjęcia
Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest posiadanie studiów wyższych (ukończenie studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich na dowolnym kierunku).
5. Rezerwacja miejsca
O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń, rejestracja na studia (wypełnienie formularza on-line) i dokonanie opłaty rekrutacyjnej.
6. Zasady uruchomienia kierunku
Studia zostają uruchomione po zebraniu się minimalnej grupy. Kandydat decyzję o uruchomieniu kierunku otrzymuje e-mailem.
Zajęcia:
Czas trwania studiów: dwa semestry.
piętro 2, p. 216
pon. - pt. 8.00 - 16.00
sobota w terminach zjazdów 8.00 - 16.00
Kontakt w sprawach związanych z obsługą słuchaczy studiów podyplomowych.
tel. 58 660 74 28
e-mail h.makowska@wsaib.pl
Rekrutacja na studia podyplomowe.
tel. 58 660 74 32
e-mail rekrutacja@wsaib.pl
Najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu