Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej... ĂĹĽ
Nowoczesne Studia Podyplomowe
Podyplomowe
Studia podyplomowe Suicydologia, prowadzone w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, to pierwsze w Polsce interdyscyplinarne podejście do problematyki autodestrukcji człowieka. Podejmując studia w WSAiB, przygotujesz się do pracy z osobami w kryzysie – wiedzę będziesz czerpał od praktyków.
Interesują Cię mechanizmy działań autodestruktywnych? Chcesz zgłębić zagadnienia z zakresu m.in. psychologi? Studia podyplomowe Suicydologia w WSAiB to:
zajęcia prowadzone w oparciu o case study – taki model nauki pozwala zaznajomić słuchaczy nie tylko z aktualną wiedzą teoretyczną, ale również praktyką. To jedna z najbardziej efektywnych metod zgłębiania wybranych zagadnień,
wiedza przekazywana przez specjalistów – partnerem merytorycznym studiów jest wybitny suicydolog dr Andrzej Gawliński – doktor nauk prawnych, kryminalistyk, dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej, wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTS, autor bloga naukowego kryminalistyczny.pl,
współpraca z praktykami – specjaliści miejskich ośrodków pomocy społecznej dzielą się swoimi doświadczeniami i pokazują, jak w konkretnych przypadkach wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce.
Dzięki zajęciom z pracownikami instytucji (m.in. MOPS) słuchacze mogą rozpatrywać poszczególne zagadnienia z zakresu suicydologii w kontekście realnych scenariuszy kryzysowych.
Program studiów podyplomowych Suicydologia obejmuje wiele obszarów tematycznych – prewencję, interwencję kryzysową, podstawy toksykologii, nauki penalne, prawo czy kryminalistykę. W czasie studiów rozwiniesz też wiedzę z zakresu psychologii i uzupełnisz wiadomości związane z problematyką działań autodestrukcyjnych w różnych grupach wiekowych.
Jeżeli specjalizujesz się w tworzeniu programów prewencyjnych, studia podyplomowe Suicydologia pozwolą Ci zdobyć wiedzę z zakresu autodestrukcji. Pomogą Ci też uporządkować już posiadane kompetencje i przygotować się do samodzielnego zgłębiania interesujących Cię zagadnień.
Podyplomowe studia Suicydologia skierowane są głównie do pracowników różnych służb mundurowych i organów ścigania mających styczność z osobami w kryzysie. Praktyczny wymiar studiów sprawia, że z wiedzy zdobytej w toku nauki skorzystają też:
pracownicy firm zajmujących się ochroną osób i mienia,
pracownicy wymiaru sprawiedliwości, w tym kuratorzy i prokuratorzy,
pracownicy pomocy społecznej.
W czasie studiów niezbędne kompetencje zdobędą też absolwenci studiów wyższych, którzy planują zmianę ścieżki zawodowej i pracę z osobami w kryzysie.
Partnerzy studiów
Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej
kryminalistyczny.pl
Gdyńska Psychiatria Dziecięca KEJA-MED
Psychoterapia – dr Karol Parafian
Każdego dnia 1500 osób odbiera sobie życie, a 15 000 czyni nieudane próby. Rocznie na świecie samobójstwo popełnia 800 000 osób. W przybliżeniu co 40 sekund ktoś podejmuję taką decyzję i odbiera sobie życie. W Polsce jest to około 15 osób dziennie, w tym jedna to dziecko. Te liczby powinny budzić grozę i uświadomić nam, że samobójstwa to globalny problem w tle, którego są ludzkie dramaty, człowieka jako jednostki , ale także grup społecznych, w których się wydarzają. Celem studiów jest m.in. pogłębienie wiedzy nt. postępowania w kierunku profilaktyki samobójstw i depresji w Polsce.
suicydolog, prawnik, kryminalistyk
Blog kryminalistyczny.pl został założony przez znanego suicydologa dra Andrzeja Gawlińskiego. W przypadkach samobójczych interesuje go w szczególności zagadnienie samobójczej intencji i wpływ osoby trzeciej na decyzję człowieka o odebraniu sobie życia oraz konkretne działanie podejmowane przeciwko sobie przez samobójcę. Dr Gawliński jest autorem publikacji „Namowa lub pomoc w samobójstwie”. Na blogu znajdziesz wiele interesujących tematów z zakresu kryminalistyki. |
Obszary tematyczne:
Przykładowe przedmioty:
Zajęcia obejmują 180 godzin dydaktycznych, 30 pkt ECTS, realizowanych w trakcie 9 zjazdów (2 semestry), soboty/niedziele w godzinach 09.00-17.30.
System modułowy zajęć pozwala na realizację ich w formie praktycznej tj. warsztatów czy case study.
1. Wypełnij formularz on-line
2. Wpłać opłatę rekrutacyjna – 200 zł
dane do przelewu:
Santander Bank Polska Warszawa Al.Jana Pawła II 17
14 1090 1102 0000 0001 5050 1850
w tytule prosimy podać wybrany kierunek studiów
Jeżeli kierunek nie zostanie uruchomiony opłata jest zwracana.
3. Przygotuj dokumenty i dostarcz do Uczelni
- kserokopia/skan dyplomu ukończenia studiów (licencjackich/magisterskich, oryginał do wglądu)
- kserokopia/skan dowodu osobistego (oryginał do wglądu)
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej (można przesłać e-mailem: podyplomowe@wsaib.pl)
4. Warunki przyjęcia
Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest posiadanie studiów wyższych (ukończenie studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich na dowolnym kierunku).
5. Rezerwacja miejsca
O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń, rejestracja na studia (wypełnienie formularza on-line) i dokonanie opłaty rekrutacyjnej.
6. Zasady uruchomienia kierunku
Studia zostają uruchomione po zebraniu się minimalnej grupy. Kandydat decyzję o uruchomieniu kierunku otrzymuje e-mailem.
piętro 2, p. 216
pon. - pt. 8.00 - 16.00
sobota w terminach zjazdów 8.00 - 16.00
Kontakt w sprawach związanych z obsługą słuchaczy studiów podyplomowych.
tel. 58 660 74 28
e-mail h.makowska@wsaib.pl
Rekrutacja na studia podyplomowe.
tel. 58 660 74 32
e-mail rekrutacja@wsaib.pl
Najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu