Podyplomowe

Suicydologia
studia podyplomowe

NOWOŚĆ

Suicydologia to interdyscyplinarna nauka zajmująca się samobójstwami, próbami samobójczymi oraz szeroko pojętą autodestruktywnością.

Studia podyplomowe Suicydologia, prowadzone w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, to pierwsze w Polsce interdyscyplinarne podejście do problematyki autodestrukcji człowieka.

Partnerem merytorycznym studiów jest wybitny suicydolog dr Andrzej Gawliński, prawnik, kryminalistyk , dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej, członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Dr Gawliński jest autorem popularnego bloga naukowego kryminalistyczny.pl

Program studiów podyplomowych Suicydologia opiera się na zagadnieniach z zakresu m.in. psychologii, socjologii i pracy socjalnej, jak również: prawa, kryminalistyki i innych nauk penalnych.

Ogromnym potencjałem studiów jest fakt, że wiele zajęć prowadzonych jest w oparciu o case study – studium przypadku, co pozwala łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką, a zajęcia prowadzone są przez specjalistów/praktyków w poszczególnych dziedzinach.

Adresaci
Studia są dedykowane w szczególności pracownikom wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania – Policji i innych służb mundurowych oraz pracownikom pomocy społecznej, a także osobom pracującym w pokrewnych zawodach, w tym w sektorze prywatnym (np. detektywom).

 

Partnerzy studiów
      LOGO CKiMS.PL      mops 3 

     Keja med logo 1      LOGO Kryminalistyczny

Opłaty

    • cena za 1 semestr
    • 2300 zł

Możliwość podziału na 9 rat

Gwarancja stałego czesnego

Szczegółowe informacje

  • Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni

  • Gdyńska Psychiatria Dziecięca KEJA-MED

  • Psychoterapia – dr Karol Parafian

  • kryminalistyczny.pl

Każdego dnia 1500 osób odbiera sobie życie, a 15 000 czyni nieudane próby. Rocznie na świecie samobójstwo popełnia 800 000 osób. W przybliżeniu co 40 sekund ktoś podejmuję taką decyzję i odbiera sobie życie. W Polsce jest to około 15 osób dziennie, w tym jedna to dziecko. Te liczby powinny budzić grozę i uświadomić nam, że samobójstwa to globalny problem w tle, którego są ludzkie dramaty, człowieka jako jednostki , ale także grup społecznych, w których się wydarzają. Celem studiów jest m.in. pogłębienie wiedzy nt. postępowania w kierunku profilaktyki samobójstw i depresji w Polsce.

dr Andrzej Gawliński

suicydolog, prawnik, kryminalistyk


 LOGO Kryminalistyczny

 

 

Blog kryminalistyczny.pl został założony przez znanego suicydologa dra Andrzeja Gawlińskiego. W przypadkach samobójczych interesuje go w szczególności zagadnienie samobójczej intencji i wpływ osoby trzeciej na decyzję człowieka o odebraniu sobie życia oraz konkretne działanie podejmowane przeciwko sobie przez samobójcę. Dr Gawliński jest autorem publikacji „Namowa lub pomoc w samobójstwie”. Na blogu znajdziesz wiele interesujących tematów z zakresu kryminalistyki.

Skontaktuj się z nami

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń

piętro 0, p. 13

pon. - pt. 8.00 - 16.00

sobota w terminach zjazdów 8.00 - 16.00

Hanna Makowska WSAiB

Hanna Makowska
Kierownik Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń

Kontakt w sprawach związanych z obsługą słuchaczy studiów podyplomowych.

tel. 58 660 74 28

e-mail h.makowska@wsaib.pl

 Magdalena Juchniewicz

Magdalena Juchniewicz
Menadżer Działu Sprzedaży

Rekrutacja na studia podyplomowe.

tel. 58 660 74 10

e-mail m.juchniewicz@wsaib.pl