Podyplomowe

Suicydologia
studia podyplomowe

Studia podyplomowe Suicydologia, prowadzone w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, to pierwsze w Polsce interdyscyplinarne podejście do problematyki autodestrukcji człowieka. Podejmując studia w WSAiB, przygotujesz się do pracy z osobami w kryzysie – wiedzę będziesz czerpał od praktyków.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe Suicydologia?

Interesują Cię mechanizmy działań autodestruktywnych? Chcesz zgłębić zagadnienia z zakresu m.in. psychologi? Studia podyplomowe Suicydologia w WSAiB to:

 • zajęcia prowadzone w oparciu o case study – taki model nauki pozwala zaznajomić słuchaczy nie tylko z aktualną wiedzą teoretyczną, ale również praktyką. To jedna z najbardziej efektywnych metod zgłębiania wybranych zagadnień,

 • wiedza przekazywana przez specjalistów – partnerem merytorycznym studiów jest wybitny suicydolog dr Andrzej Gawliński – doktor nauk prawnych, kryminalistyk, dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej, wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTS, autor bloga naukowego kryminalistyczny.pl,

 • współpraca z praktykami – specjaliści miejskich ośrodków pomocy społecznej dzielą się swoimi doświadczeniami i pokazują, jak w konkretnych przypadkach wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce.

Dzięki zajęciom z pracownikami instytucji (m.in. MOPS) słuchacze mogą rozpatrywać poszczególne zagadnienia z zakresu suicydologii w kontekście realnych scenariuszy kryzysowych.

Czego nauczysz się na studiach podyplomowych Suicydologia?

Program studiów podyplomowych Suicydologia obejmuje wiele obszarów tematycznych – prewencję, interwencję kryzysową, podstawy toksykologii, nauki penalne, prawo czy kryminalistykę. W czasie studiów rozwiniesz też wiedzę z zakresu psychologii i uzupełnisz wiadomości związane z problematyką działań autodestrukcyjnych w różnych grupach wiekowych.

Jeżeli specjalizujesz się w tworzeniu programów prewencyjnych, studia podyplomowe Suicydologia pozwolą Ci zdobyć wiedzę z zakresu autodestrukcji. Pomogą Ci też uporządkować już posiadane kompetencje i przygotować się do samodzielnego zgłębiania interesujących Cię zagadnień.

Studia podyplomowe Suicydologia – nowe możliwości zawodowe

Podyplomowe studia Suicydologia skierowane są głównie do pracowników różnych służb mundurowych i organów ścigania mających styczność z osobami w kryzysie. Praktyczny wymiar studiów sprawia, że z wiedzy zdobytej w toku nauki skorzystają też:

 • pracownicy firm zajmujących się ochroną osób i mienia,

 • pracownicy wymiaru sprawiedliwości, w tym kuratorzy i prokuratorzy,

 • pracownicy pomocy społecznej.

W czasie studiów niezbędne kompetencje zdobędą też absolwenci studiów wyższych, którzy planują zmianę ścieżki zawodowej i pracę z osobami w kryzysie.

Partnerzy studiów
      LOGO CKiMS.PL      

     Keja med logo 1      LOGO Kryminalistyczny

Opłaty

  • cena za 1 semestr
  • 2800 zł

Możliwość podziału na 9 rat

Gwarancja stałego czesnego

Szczegółowe informacje

 • Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej

 • kryminalistyczny.pl

 • Gdyńska Psychiatria Dziecięca KEJA-MED

 • Psychoterapia – dr Karol Parafian

Każdego dnia 1500 osób odbiera sobie życie, a 15 000 czyni nieudane próby. Rocznie na świecie samobójstwo popełnia 800 000 osób. W przybliżeniu co 40 sekund ktoś podejmuję taką decyzję i odbiera sobie życie. W Polsce jest to około 15 osób dziennie, w tym jedna to dziecko. Te liczby powinny budzić grozę i uświadomić nam, że samobójstwa to globalny problem w tle, którego są ludzkie dramaty, człowieka jako jednostki , ale także grup społecznych, w których się wydarzają. Celem studiów jest m.in. pogłębienie wiedzy nt. postępowania w kierunku profilaktyki samobójstw i depresji w Polsce.

dr Andrzej Gawliński

suicydolog, prawnik, kryminalistyk


 LOGO Kryminalistyczny

 

 

Blog kryminalistyczny.pl został założony przez znanego suicydologa dra Andrzeja Gawlińskiego. W przypadkach samobójczych interesuje go w szczególności zagadnienie samobójczej intencji i wpływ osoby trzeciej na decyzję człowieka o odebraniu sobie życia oraz konkretne działanie podejmowane przeciwko sobie przez samobójcę. Dr Gawliński jest autorem publikacji „Namowa lub pomoc w samobójstwie”. Na blogu znajdziesz wiele interesujących tematów z zakresu kryminalistyki.

Skontaktuj się z nami

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń

piętro 2, p. 216

pon. - pt. 8.00 - 16.00

sobota w terminach zjazdów 8.00 - 16.00

Hanna Makowska WSAiB

Hanna Makowska
Kierownik Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń

Kontakt w sprawach związanych z obsługą słuchaczy studiów podyplomowych.

tel. 58 660 74 28

e-mail h.makowska@wsaib.pl

Izabela Kalczyńska

Izabela Kalczyńska
Młodszy Specjalista Działu Sprzedaży i Rekrutacji

Rekrutacja na studia podyplomowe.

tel. 58 660 74 32

e-mail rekrutacja@wsaib.pl