



KONFERENCJA BIZNESOWO-PSYCHOLOGICZNA WSAiB
"BYĆ LIDEREM"
21 kwietnia 2021
Organizator: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
ul. Kielecka 7, 81-303 Gdynia
Zarejestruj się Więcej informacji
dr Tomasz Białas, Rektor WSAiB
Przywództwo - koncepcje i mity w tym temacie splatają się wzajemnie we współczesnej literaturze i doradztwie. Warto koncepcję przywództwa "przymierzyć" do współczesnych organizacji i nakreślić jeden z najważniejszych dylematów współczesnego postrzegania tej koncepcji Dylemat ten można określić następująco: jak na szali skuteczności przywództwa zważyć takie wartości jak szczerość, uczciwość i jawność? Czy liderzy mogą i czy powinni zarządzać zaufaniem? I jak na tym tle rozwiązać dylemat "konieczności kłamstwa lidera"? Wystąpienie na konferencji z tak formułowanymi problemami to jedynie kilka myśli do dyskusji o ważnych i współczesnych dylematach etycznych współczesnych liderów. Może warto te myśli zaprezentować z punktu widzenia dyscypliny naukowej zwanej nauki o zarządzaniu i jakości? Praktyczność tych nauk jest niepodważalna a wnioski które płyną z badań mogą być wprowadzane w nowoczesnych przedsiębiorstwach.
dr Wojciech Glac, neurobiolog, wykładowca UG, popularyzator nauk o mózgu
6 cech dobrego lidera czy lepiej 9, a może 12 czy jednak 7? Cechy dobrego lidera można mnożyć w nieskończoność. Ale tak naprawdę dobry lider musi mieć 2 dobre cechy – poprawnie funkcjonujący zakręt obręczy i poprawnie funkcjonujący zakręt obręczy – w lewej i prawej półkuli mózgu. A dlaczego? Z dwóch powodów – by nie być zbyt często na zakręcie i by z tego zakrętu nie wypaść.
Beata Kapcewicz, lider, mentor, prezes Momentum Way
Człowiek od zwierzęcia różni się tym, że potrafi przeżywać i zarządzać swoimi emocjami. Niestety już wiele lat temu zaprzestano nauczania świadomego kontaktu z emocjami, używania ich w sposób racjonalny i kierowania nimi w taki sposób aby nam służyły, wspierały nas w życiu prywatnym oraz w biznesie. Żyjemy w niepewnych czasach, w których emocji jest dużo, zaczynamy rozumieć jak ważne są w naszych kontaktach - często doprowadzamy do momentu, w którym zaczynają przejmować nad nami kontrolę. Mamy dwa wyjścia - albo pozwolić im rządzić nami i poddać się emocjonalnemu rollercoasterowi, albo opanować je i nauczyć się nimi zarządzać w sposób właściwy. Dlatego właśnie inteligencja emocjonalna i zarządzanie emocjami staje się coraz ważniejsze, zarówno w życiu, jak i biznesie. Jak pracować z emocjami będąc liderem? O tym właśnie będzie mówić Beata Kapcewicz.
Lech Ciepiał, trener biznesu, coach, właściciel Logos Szkolenia
Świat, w którym funkcjonujemy nacechowany jest bardzo wysokim poziomem zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności. Przewidywanie przyszłych wydarzeń staje się coraz trudniejsze. Tak zdefiniowana sytuacja stanowi kluczowe wyzwanie dla współczesnego biznesu. Warto zadać pytanie czy przywódcy w świecie VUCA powinni koncentrować się na umiejętność przetrwania, poradzenia sobie z nieprzewidywalnością i chaosem, czy sięgać wyżej i przezwyciężyć to, co zmienne, a na fali przypadkowości osiągać sukces? Podczas naszego spotkania zastanowimy się Jak w kontekście tak postawionego pytania określić kluczowe kompetencje liderów, czego możemy nauczyć się od pierwszego zdobywcy Bieguna Południowego i czym jest antykruchość.
Marzena Grochowska, brainolog, trener odporności psychicznej, wykładowca WSAiB, Neurony Do Roboty
Czym jest tak naprawdę dobrostan pracownika? Jak jego brak wpływa na płynność procesów biznesowych. Jak należy myśleć o roli dobrostanu jako narzędziu biznesowym. Jak transferować wiedzę w organizacji przy użyciu siły sygnaturowych i jak korzystać z interwencji pozytywnych, które podnoszą wartość dobrostanu. Jakie narzędzia należy wdrożyć by budować w organizacji kulturę zdrowia i czym są Healthiest & Happy Indexy. Tego dowiesz się z wykładu.
Daniel Demko, trener biznesu, psycholog, coach, Hr Partner
Robię, to co lubię i jeszcze mi za to płacą. Kto z nas nie chciałby odkryć w sobie takich predyspozycji i pasji, które pozwolą się realizować?
Nasza codzienność: męczymy sie w pracy, robimy to, czego nie cierpimy, drażni nas miejsce pracy, bo za cicho , bo za głośno. Szef wkurza się na nas, bo uważa, że zawsze robimy nie tak jak powinniśmy….
A gdyby tak… zmienić nasze życie zawodowe i przestać być wyrobnikiem, a zacząć pasjonować się pracą…. Obudzić się rano, przeciągnąć się i z uśmiechem wstać do pracy…
UTOPIA?
Niekoniecznie…
Pod warunkiem, że w życiu zawodowym robimy to, co lubimy i mamy możliwość korzystania i rozwijania ze swoich talentów.
Jak być efektywny ? Czy umiejętności są ważniejsze od motywacji? Gdzie jest mój TALENT?
Zapraszam
Marek Wikiera, mentor, trener mentalny, przedsiębiorca
Wyobraź sobie, że przez 6 dni biegniesz przez pustynię, w sumie 250 km.
Biegniesz po trudnym terenie, niosąc w plecaku wyposażenie i jedzenie konieczne do przetrwania. Brakuje Ci wody i jedzenia. W dzień temp. sięga 50 C, a nocą spada do zera. Śpisz na ziemi, zaledwie po kilka godz. na dobę.
Jak to się robi? - słyszałem wielokrotnie
To proste. W ciągu 6 dni biegnę 250 km, 250 km to tylko ok. 42 km dziennie, 42 km wyznaczają tylko 3 punkty kontrolne co ok. 10 km każdy, 10 km to przecież tylko 10 x 1000 m, 1000 m to tylko 5 chorągiewek wskazujących trasę, co ok. 200 m każda, 200 m nie przebiegniesz? Tę samą strategię stosuje także w biznesie. Każdego dnia pokonuje kolejne 200 m.
Agnieszka Mazur, trener biznesu, lider Momentum Way
Wirtualny Świat pozostanie z nami na dłużej ...
Wiem, że czytając to wielu z Was poczuje opór, może pojawi się złość, smutek, rozczarowanie. Może czekaliście na to, że kiedyś pewnego dnia świat wróci „do normy” i wszystko będzie tak jak dawniej. Tymczasem pandemia stworzyła dla nas nową rzeczywistość,, w której już żyjemy i uczymy się w niej funkcjonować. Oczywiście możemy się z tym kłócić, stawiać opór, oczekiwać powrotu tamtej rzeczywistości. Natomiast obserwując to w jakich warunkach dzisiaj działają organizacje i czytając prognozy firm międzynarodowych, praca zdalna stanie się standardem w większości organizacji, najpóźniej w przeciągu najbliższych 5 lat. Zatem ja wybieram inną drogę, jeżeli jesteś gotowa/gotów ZAPRASZAM ZE MNĄ!
Rola menedżera w pracy zdalnej. Wszystko teraz zależy od nas, od liderów, menedżerów, którzy powinni stać się wzorem do wprowadzania tych zmian. Budować kompetencję przyszłości, po to, aby stać się liderem = narzędziem do prowadzenia Twoich zespołów w kierunku osiągania ponadprzeciętnych rezultatów. Budowanie zespołów zdalnych to nie tylko dbanie o ich kompetencje twarde, ale również i dzisiaj jeszcze mocniej jest to widoczne wzmacnianie kompetencji miękkich, mentalnych, które stają się priorytetem. Dzisiaj menedżerowie przejdą od zarządzania doświadczeniem pracowników do zarządzania doświadczeniem życiowym swoich pracowników. Budowanie tych kompetencji pozwoli Ci przenieść styl Twojego przywództwa na wyższy poziom. Nauczysz się jakie działania podejmować, aby w wirtualnej i przez to coraz bardziej niepewnej rzeczywistości mieć wpływ. Wzmacnianie kompetencji przywództwa w pracy zdalnej ma kluczowe znaczenie - nie tylko teraz, ale prawdopodobnie w przyszłości. Zapraszam cię do wykonania 5 kroków w kierunku Twojego zdalnego przywództwa
Dawid Stefaniak, trener biznesu, psycholog, wykładowca WSAiB, Magia Sukcesu
W trakcie swojego wystąpienia opowiem Państwu o tym jak potężnym narzędziem każdego managera są odpowiednio zastosowane techniki coachingowe w procesie rozwoju pracownika. Powiemy sobie o tym czym w ogóle jest coaching i na czym polega, obalimy sobie kilka mitów na temat coachingu, a następnie omówimy rodzaj coachingu, który określamy mianem „coaching narzędziowy” (lub „on job coaching”), dający najszybsze efekty poprawy efektywności w każdej branży.