Irmina Żarska
Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Akademii Ateneum w Gdańsku, nauczycielka języka polskiego w Podstawowej Ekologicznej Szkole Społecznej w Rumi. Ambasadorka Wakeleta, „Kosmosu dla Dziewczynek” i Wiosny Edukacji. Microsoft Innovative Educator Expert 2024/2025. Finalistka konkursu Nauczyciel Roku 2021. Edukator Roku Szkoły w Chmurze 2021/2022. Laureatka „Listy 100” za rok 2023 – listy osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do kształtowania kompetencji cyfrowych w Polsce.
Autorka pomocy dydaktycznych i innowacji pedagogicznych. Twórczyni i koordynator ogólnopolskich oraz lokalnych inicjatyw edukacyjnych mających na celu propagowanie nowoczesnej i kreatywnej edukacji. Organizatorka i współorganizatorka cyklicznych, bezpłatnych konferencji edukacyjnych (stacjonarnych oraz on-line).
Nauczanie to jej spełnione marzenie z dzieciństwa i jedno z ulubionych zajęć. Stale się dokształca i poszukuje nowych wyzwań zawodowych. Fascynują ją: literatura, nowe metody pracy, rozmowy z uczniami i poznawanie innych nauczycieli uwielbiających swoją pracę. Uważa, że przepis na efektywną i efektowną edukację to położenie nacisku na relacje z uczniami, różnorodność oraz autentyczność. Na co dzień wykorzystuje w swojej pracy elementy wielu metod i form pracy, wśród których szczególne miejsce zajmują nowoczesne technologie oraz myślenie wizualne.
Swoimi pomysłami związanymi z edukacją dzieli się na stronie Irmina Żarska – Rysunkowy język polski, którą obserwuje już prawie 27 tysięcy osób, a także podczas wystąpień w czasie konferencji, spotkań edukacyjnych i webinarów.
Jakub Ubych
Z wykształcenia jestem inżynierem. Ukończyłem studia na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Elektroniki, Informatyki i Telekomunikacji. Od ponad 15 lat uczestniczę w realizowaniu projektów informatycznych dla przedsiębiorstw m.in. przy wytwarzaniu oprogramowania, a także wdrażaniu rozwiązań teleinformatycznych.
Uczestniczyłem w powstaniu centrum usług wspólnych integrujących działania sektora IT
w samorządzie. Można mnie spotkać podczas branżowych konferencji, gdzie opowiadam
o relacjach pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym.
Jestem entuzjastą opracowywania długofalowych strategii, w których poszukiwane
są optymalne rozwiązania nie tylko z obszaru wytworzenia, ale również utrzymania systemów.
W 2021 zostałem wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdyni, natomiast funkcję Radnego Miasta Gdyni pełnię od 2018 roku.
Anna Blokus–Szkodzińska
Pedagog, oligofrenopedagog, doktorantka UG, wykładowca akademicki Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Ateneum i Wyższej Szkoły Administracji w Gdyni i Biznesu, założyciel i dyrektor alternatywnej placówki edukacyjno – wychowawczej przez 20 lat, dyrektor Centrum Wsparcia i Rozwoju Pozytywni, wiceprezes Fundacji Pozytywni, trener TUS, trener TSE edukator FASD, trener kognitywny. Twórca i organizator szkoleń, warsztatów o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Twórca szkoleń i konferencji w obszarze komunikacji interpersonalnej i inteligencji emocjonalnej dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Prowadzi szkolenia i warsztaty w obszarze zdrowia psychicznego i jego zaburzeń we wszystkich grupach wiekowych – autorskie warsztaty „Nie jesteś sam”. Dzieli się pasją życia i pozytywnym nastawieniem do człowieka.
Obszary zainteresowań: psychologia społeczna, psychotraumatologia, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oligofrenopedagogika, komunikacja interpersonalna, dobrostan ucznia i nauczyciela.
Katarzyna Drausal
Nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, doradca metodyczny w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, wykładowca m. in. w Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, trener wspomagania pracy szkoły, właścicielka firmy Inspirownia Edukacyjna, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego o. Trójmiasto, autorka materiałów edukacyjnych dla wydawnictw, entuzjastka innowacyjnych metod pracy na lekcji, pasjonatka w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii oraz sztucznej inteligencji w nauczaniu, w swojej pracy zwraca uwagę na kształtowanie kompetencji przyszłości, organizatorka onlinowych wydarzeń dla nauczycieli. Laureatka nagrody Edukator Roku 2020: edycja online, uhonorowana medalem KEN, wpisana na listę 100’ osób przyczyniających się do rozwoju kompetencji cyfrowych.
Anna Andrzejewska
Dr Anna Andrzejewska, jest pedagogiem i suicydologiem z bogatym doświadczeniem w pracy z młodzieżą i rodzinami w kryzysie. Obroniła pracę doktorską pt. „Uzależnienie od Internetu wśród młodzieży gimnazjalnej” w 2013 roku. Jest autorką licznych publikacji dotyczących pracy socjalnej, uzależnień, streetworkingu oraz problematyki samobójstw. Posiada certyfikaty Suicydologa Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Trenera Umiejętności Społecznych TUS SST. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego, Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Dr Andrzejewska pełni rolę koordynatorki gdyńskiego programu „Kręgi na wodzie. Widzę – Rozumiem – Działam”, skierowanego do rodzin dotkniętych problemem samobójstwa. Program ten oferuje wsparcie psychologiczne, grupy samopomocowe oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców, mające na celu zapobieganie kryzysom suicydalnym. Jako pedagog w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, dr Andrzejewska angażuje się w edukację młodzieży, prowadząc wykłady i warsztaty dotyczące wsparcia dla młodzieży w przestrzeni online oraz problematyki zdrowia psychicznego. Regularnie uczestniczy w debatach i panelach dyskusyjnych poświęconych zdrowiu psychicznemu młodzieży, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu profilaktyki zachowań samobójczych oraz wsparcia dla osób w kryzysie.
Piotr Gierszewski
Radny Rady Miasta Gdańska, wieloletni działacz samorządowy i społeczny.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz działalności publicznej. Aktywnie angażuje się w sprawy lokalne, dbając o zrównoważony rozwój miasta i jakość życia jego mieszkańców.
Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Nauk Społecznych- Pedagogikę oraz studia podyplomowe: Politologia, MBA Zarządzanie, Oligofrenopedagogika, Edukator. Pracował w Szkole Podstawowej nr 10 w Gdańsku przy Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku w oraz Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Gdyni na stanowisku- Doradca Metodyczny w woj. Pomorskim. Pracował również jako wizytator Wydziału Opieki, Profilaktyki Społecznej i Edukacji Specjalnej Pomorskiego Kuratorium Oświaty, był wicedyrektorem Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 29. Od 2005 jako ekspert MEN był wychowawcą w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 29 w Gdańsku. W latach 2003–2015 był też wykładowcą w Akademii Morskiej w Gdyni.
Od 2013 do 2021 wiceprzewodniczący Rady Programowej TVP 3 Oddziału Telewizji Polskiej SA w Gdańsku, od 2015 członkiem komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie pomorskim. W spółkach Skarbu Państwa od 2016 jest wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni Radio Gdańsk, a od 2018 członkiem Rady Nadzorczej Energi SA Operatora.
Barbara Nawrocka
Pracownik samorządowy z ponad 30-letnim stażem pracy w administracji publicznej (samorządowej), w tym 18-letni staż pracy na stanowiskach wymagających umiejętności przygotowania dokumentacji zarządczej, pracowniczej i organizacyjnej umożliwiającej prawidłową realizację procesów pracy w jednostce sektora finansów publicznych. Audytor, Biegła ds. zapobiegania i wykrywania przestępczości gospodarczej i korupcji, specjalista ds. HR, specjalista z zakresu dokumentacji kontroli zarządczej, Specjalista z zakresu dokumentacji i procedur Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, szkoleniowiec, wykładowca akademicki.
Doświadczenie w pracy w oparciu o standardy kontroli zarządczej, znajomość zasad wytwarzania dokumentacji i procedur dotyczących obsługi procesów pracy, w tym kart stanowiskowych dla pracowników, umiejętności mapowania procesów pracy.
W latach 2013 - 2016 odpowiedzialna byłam za utworzenie w Gdańsku Centrum Obsługi Placówek Oświatowych dla przedszkoli Miasta Gdańska, a w latach 2016-2017 za utworzenie w Gdańsku Centrum Usług Wspólnych dla 176 jednostek oświatowych.
W latach 2016 prowadziłam szkolenia dla gmin, które wdrażały projekty Centrum Usług Wspólnych,
W latach 2019 – 2020 uczestniczyłam jako doradca w projektach tworzenia Centrów Usług Wspólnych w Dąbrowie Górniczej i Szczecinie.
W roku 2017 Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracodawców, CCE Shared Service and Outsourcing Awards doceniło moją pracę i przyznało Miastu Gdańsk główną nagrodę za inicjatywę w sektorze publicznym - utworzenie pierwszego w Polsce Centrum Usług Wspólnych dla jednostek oświatowych.