Organizator

Honorowy patronat

Partnerzy

Program Konferencji

Konferencja kierowana jest do dyrektorów szkół i poradni PPP, psychologów, pedagogów nauczycieli oraz rodziców.

  • Otwarcie Konferencji.
    J.M. Rektor dr Tomasz Białas
  • Lepsza przyszłość. Przeciwdziałanie zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży.
    Anna Czarnowska, dr Przemysław Sieracki
  • Jąkanie to nie wyrok.
    dr Maria Faściszewska
  • Zaburzenia odżywiania, cukrzyca, insulinooporność - praktyczne wskazówki, jak wspierać dzieci i młodzież w środowisku szkolnym.
    mgr Ewa Dygaszewicz
  • Dobre relacje jako fundament zdrowia psychicznego.
    mgr Karolina Wysokińska-Zakrzewska
  • Jak zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój mózgu.
    dr Wojciech Glac
  • Zakończenie konferencji.
Zarejestruj się

Poznaj naszych prelegentów


Anna Czarnowska Anna Czarnowska
Rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, koordynatorka projektu "Lepsza przyszłość. Przeciwdziałanie zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży".


Przemysław Sieracki dr Przemysław Sieracki
Lekarz specjalista psychiatrii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBD). Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych u osób dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Szpitalu Miejskim w Elblągu, Szpitalu w Kościerzynie, Szpitalu MSWiA w Olsztynie. Kierował Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu w Lęborku oraz Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku.


dr Wojciech Glac dr Wojciech Glac
Neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego, którego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od 13 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, a za swoją działalność popularyzatorską otrzymał nagrodę Popularyzatora Nauki w prestiżowym konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


mgr Karolina Wysokińska-Zakrzewska mgr Karolina Wysokińska-Zakrzewska
Psycholog, logopeda. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni oraz Katedry Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, psychoedukacją oraz profilaktyką zdrowia psychicznego, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli i specjalistów szkolnych oraz prelekcje dla rodziców. Realizatorka rekomendowanych programów profilaktycznych „Przyjaciele Zippiego”, „Trzy koła”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz "Tutoring szkolny-program pedagogiki dialogu".


dr Maria Faściszewska dr Maria Faściszewska
Doktor nauk humanistycznych neurologopeda, surdologopeda, filolog polski i rosyjski. Absolwentka Europejskiej Klinicznej Specjalizacji Zaburzeń Płynności Mowy – ECSF (ang. European Clinical Specialization in Fluency Disorders). Pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzi firmę Port Komunikacja Maria Faściszewska. Brała udział w wielu szkoleniach w kraju i za granicą dotyczących zaburzeń płynności mówienia, giełkotu i jąkania, stypendystka The Stuttering Foundation, American Speech Language-Hearing Association szkolenia Online Summer Workshop: Using Cognitive Approaches with People Who Stutter. Ukończyła szkolenia z metod terapeutycznych takich jak Palin PCI, Mini-Kids, Restart-DCM, School Age Stuttering- Therapy, TSR I i II stopnia. Ambasadorka metody Kids's Skills. Autorka wielu artykułów naukowych i specjalistycznych publikacji terapeutycznych dla logopedów, np. Różnicowanie fonemowe głosek ś, s, sz; Cienie logopedyczne, wydawnictwo Harmonia itd. Autorka programów komputerowych Percepcja Słuchowa. Learnetic 2018 oraz Faściszewska M., Talaśka K. (2020). Zaburzenia przetwarzania słuchowego (2020) Koncentracja uwagi (2021). Autorka wielu narzędzi do badań, w tym Badanie przesiewowe dzieci w wieku przedszkolnym. Logotest 4.


mgr Ewa Dygaszewiczmgr Ewa Dygaszewicz
Magister dietetyki, psychodietetyk oraz edukator diabetologiczny ze specjalizacją w zakresie chorób wewnętrznych i metabolicznych uzyskaną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest wykładowcą akademickim oraz Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku. Pracuje w Poradni Diabetologicznej, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej "Śródmieście" w Gdyni, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz szkolenia grupowe dla pacjentów z cukrzycą insulinozależną i insulinoniezależną . Ewa Dygaszewicz jako dietetyk i edukator diabetologiczny od 2015 roku realizuje szkolenia rad pedagogicznych w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą typu 1 w placówkach oświatowych, współpracując z Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Ogólnopolską Federacją Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym Na Cukrzycę. Autorka poradników: "Gotujemy!", „Kierunek zdrowie”, „Potrawy wegetariańskie dla diabetyków”, „Poradnik dla osób z cukrzycą”, które zostały opracowane, w ramach realizacji zadań publicznych, dla osób z niepełnosprawnościami. W 2020 roku na Pomorzu Ewa Dygaszewicz przygotowała i przeprowadziła międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą. Program ten został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (ISPAD) w celu wspierania dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczaniu dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowaniu świadomości w zakresie zdrowego trybu życia. W projekcie wzięły udział 104 szkoły z całej Polski, 650 nauczycieli oraz blisko 40 tysięcy dzieci, a w przeprowadzonym szkoleniu online wzięło udział ponad 2000 osób. W ramach tego projektu w 2022 roku z inicjatywy Ewy Dygaszewicz w Centrum Nauki Experyment został zaprojektowany i zbudowany model edukacyjny, prezentujący działanie trzustki. W ramach Akademii Narodowego Funduszu Zdrowia - cyklicznej akcji edukacyjnej Ewa Dygaszewicz nagrała programy: „Cukrzyca i otyłość a letnie pokusy” oraz „Jak rozmawiać z dzieckiem o cukrzycy typu 2?”.


Miejsce

Konferencja Wydziału Zdrowia Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
"Zintegrowane podejście do zdrowia dzieci i młodzieży: wyzwania i perspektywy"
odbędzie się w budynku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, ul. Kielecka 7

Mapa

Formularz rejestracyjny


Zgłoszenia przyjmujemy do 4 marca 2024.

Rejestracja została zakończona.

Kontakt