Wyjątkowa okazja, by zajrzeć za kulisy wymiaru sprawiedliwości i zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających. Już 22 maja 2026 r. w godz. 15:00-22:00 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbędzie się „Noc Otwartych Sądów” organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości przy współudziale WSAiB.
Wydarzenie pozwoli uczestnikom poznać historię i funkcjonowanie sądu z zupełnie innej perspektywy. W programie m.in.:
- możliwość zobaczenia historycznej sali rozpraw z 1910 roku w jej oryginalnym blasku,
- opowieści o 116 latach historii sądu, słynnych procesach i architekturze budynku,
- warsztaty z technik kryminalistyki z naszym wykładowcą dr. Wojciechem Woskiem, kierownikiem Laboratorium Kryminalistycznego w WSAiB
- inscenizacja doprowadzenia szczególnie niebezpiecznego więźnia,
- pokaz pojazdów konwojowych,
- spacer z przewodnikiem po mrocznych podziemiach sądu.
Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Sądu Okręgowego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 30/34.
„Noc Otwartych Sądów” to nie tylko możliwość poznania pracy sądu od środka, ale również ciekawa propozycja dla wszystkich zainteresowanych prawem, bezpieczeństwem oraz historią Gdańska.
Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.