• adres
    ul. Kielecka 7, Gdynia
  • tel
  • e-mail

mgr inż.

Cezariusz Stolarczyk

Mgr inż. Cezariusz Stolarczyk – porucznik rezerwy, przedsiębiorca, prezes Klubu Strzeleckiego. Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku Geodezja oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji i zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie doktorant nauk o bezpieczeństwie na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

W latach 90 służył w Wojskach Powietrzno-Desantowych w Krakowie. Jest instruktorem strzelectwa sportowego i bojowego. Wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji za wyeliminowanie zagrożenia terrorystycznego na terenie Gdyni, uniemożliwiając nielegalny zakup broni przez obywateli pochodzenia arabskiego.

Posiada bogate doświadczenie z zakresu zarządzania, m.in. zarządzał Działem Biura Kadr w Telewizji Polskiej S.A., przedsiębiorstwem budowlanym i stoczniowym. Obecnie związany z przemysłem zbrojeniowym - zajmuje się obrotem bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi. Jest właścicielem firmy specjalizującej się w szkoleniach antyterrorystycznych, strzeleckich (podstawowych, bojowych, snajperskich). Licencjonowany sędzia strzelectwa.

Prywatnie podróżnik, autor publikacji podróżniczych, pilot samolotowy, płetwonurek, sternik motorowodny, skoczek spadochronowy, wielbiciel samochodów terenowych.

Główne zainteresowania naukowe dotyczą powszechnego dostępu do broni palnej.

Prowadzone zajęcia:

  • Zajęcia na strzelnicy
  • Obłsuga broni palnej
  • Antyterroryzm

Publikacje

-