Informacje

Jestem trenerem wspierającym w rozwoju biznesowym i osobistym. Propaguję ideę, że największą wartością jest człowiek. Jestem pasjonatką pozytywnego myślenia i aktywnego działania. W swojej pracy wykorzystuję wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą, w tym w budowaniu zespołu i kierowaniu biurem zarządu. Za ważny aspekt zaangażowania i motywacji uważam silną identyfikację z firmą oraz budowanie pozytywnych relacji, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Turystyki, a następnie studia uzupełniające magisterskie z zakresu polityki gospodarczej i strategii przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Swoją wiedzę poszerzałam także kończąc studia podyplomowe z zakresu controllingu w zarządzaniu (Politechnika Gdańska) oraz Studium Doskonalenia Umiejętności Menedżerskich (GFKM).

 

W obszarze kompetencji miękkich specjalizuję się w zagadnieniach:

 – budowania i utrzymywania relacji, włączając w to właściwą komunikację opartą na empatii,

 – przywództwie i zarządzaniu zespołami,

 – roli inteligencji emocjonalnej w budowaniu i funkcjonowaniu zespołów,

 – psychologii pozytywnej,

 – doborze i wdrażaniu metod oceny pracowniczej,

 – zapobieganiu wypaleniu zawodowemu.

 

Ponadto prowadzę zajęcia z:

 – controllingu operacyjnego i strategicznego,

 – analizy strategicznej przedsiębiorstw.

 

Jestem współtwórcą i jednym z wiodących trenerów w programach:

 – Akademii Rozwoju Prawnika wydawnictwa CH Beck,

 – Studiów podyplomowych z zakresu zarządzania dla kadry kierowniczej służby więziennej realizowanych przez Wyższą Szkołę Penitencjarystyki i Kryminologii w Warszawie.

 

Jestem właścicielką firmy Rozwój biznesu Anna Kunicka, w ramach której organizuję również (przy współpracy z trenerami, praktykami biznesu) konferencje rozwojowe. Pracowałam dla Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Krajowej Szkoły Skarbowej, BZ WBK, BDO Szkolenia Spółka z o.o., Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, Perfect Coll, Agrolok Spółka z o.o., Avon i placówek oświatowych na terenie całej Polski.
Prywatnie jestem szczęśliwą kobietą, autorką idei życia niespiesznego opartego na uważności, samoświadomości, dokonywaniu wyborów i skutecznym działaniu. W wolnych chwilach chętnie sięgam po książki. Szczególnie interesuje mnie XX-lecie międzywojenne, biografie oraz książki wzmacniające i wspierające w rozwoju. Aktywność fizyczną traktuję jako nieodłączną część życia poprawiającą jego jakość i dostarczającą endorfin.

Publikacje

-