Studenci, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy terapeutów i psychologów. Do wyboru są dwie opcje.
Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologicznego? Sytuacji jest wiele, ale to co zwłaszcza powinno nas zastanowić to zdecydowane trudności w relacjach na uczelni, w domu, w sytuacjach zawodowych. Jeśli nie radzimy sobie z negatywnymi emocjami, nie czujemy motywacji do działania, mamy kłopoty z koncentracją, wypełnianiem codziennych obowiązków lub wręcz odwrotnie jesteśmy wściekli, poirytowani, odczuwamy gniew, krzyczymy warto skorzystać z pomocy psychologicznej. Konsultacje są darmowe i całkowicie anonimowe.
Studenci WSAiB mogą skorzystać z dwóch form wsparcia:
- Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oferuje darmową pomoc psychologiczną w ramach projektu ,,Strefa Komfortu”. Są to bezpłatne rozmowy online z psychoterapeutami – specjalistami Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego specjalista ma 30 minut. Jest to rozmowa, w której możesz przedstawić swój problem, a terapeuta udzieli Ci odpowiedzi i informacji zgodnych z jego najlepsza wiedzą na temat możliwości pomocy. Aby skorzystać z pomocy należy wejść na stronę rejestracji: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/rejestracja/
- Drugą opcją jest skorzystanie z Porad Psychologicznych prowadzonych przez wykładowcę WSAiB. Spotkania z psychologiem są bezpłatne i odbywają się na terenie uczelni. Porad udziela psychoterapeuta dr Karol Parafian. Jeżeli potrzebujesz rozmowy, wsparcia przyjdź – konsultacje. Umów się telefonicznie pod numerem: 604 206 134. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 10.00-12.00 w sali 120.