Obcokrajowcy w WSAiB

Obcokrajowcy w Wsaib

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oferuje studia w międzynarodowym środowisku, które są prowadzone w języku polskim i angielskim. Oferta skierowana jest dla obcokrajowców pragnących podjąć naukę w Gdyni. WSAiB zaprasza na studia licencjackie oraz magisterskie w języku angielskim na kierunkach Management/International Business i Global Logistics.

Studenci z zagranicy w WSAiB

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni z radością gości studentów z Unii Europejskiej oraz krajów sąsiedzkich. W naszej uczelni studiują młodzi ludzie m.in. z Niemiec, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Rosji oraz Meksyku, Iranu, Indii i Bahrajnu.

Studenci obcokrajowcy aktywnie angażują się w życie uczelni, biorąc udział w różnych wydarzeniach. Często sami wychodzą z inicjatywą, proponując różne formy aktywności, są cenionymi członkami społeczności studenckiej. Obcokrajowcy chętnie uczestniczą w stażach zawodowych oferowanych im przez Akademickie Biuro Karier, poznając polski rynek pracy i zdobywając doświadczenie zawodowe.

Obcokrajowcy na wymianie Erasmus+

Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od wielu lat korzysta z szans jakie stwarza program europejski Erasmus+ umożliwiający mobilność edukacyjną i ułatwiający realizację projektów międzynarodowych.

Korzyści płynące z udziału w programie to przede wszystkim uczestnictwo w studenckich wymianach międzynarodowych, wyjazdy na zagraniczne staże i praktyki, a także udział w konferencjach naukowych czy projektach integracji młodzieży z całego świata.

Studenci obcokrajowcy, chętnie wybierają naszą uczelnię i przyjeżdżają tu na wymianę w ramach programu Erasmus.

 

obcokrajowcy w wsaib2Opinie studentów zagranicznych:

"Our Erasmus experience at Wyższa Szkoła Admninistracji i Biznesu w Gdyni was amazing! So for five months we had an opportunity to study abroad thanks to the Erasmus Program and we have chosen Poland as our destination. We decided on Poland as a destination for several reasons, but basically because of the good geographical situation compared to other European countries, which would allow us to travel faster and more economically than in any other country.

The first week, it was a week of adaptation, we met fellow of the erasmus, we did a little tour in the city and even began to make the first friends. The beginning of classes was positive, the subjects seemed interesting from the firstday. We had some problem with some subject in our Learning Agreement but Oksana (International Office Coordinator) helped us to change it with others. The class schedules were very well organized, because on Thursdays and Fridays we did not have to attend class and that was positive - we could travel and get to know different countries in Europe.

Regarding personal experience, we believe that it was exciting in many aspects. The pleace in which we have lived 4 months (Gdynia-Sopot-Gdansk) was very welcoming and charming. On the other hand, traveling through Poland is very cheap and we were able to see many cities and towns.

In short, we believe that the experience has been very positive and we encourage people to participate in the Erasmus program because it is fun and interesting to live it. Thank you!"

– Maider Gago Juaristi & Julen de la Torre Perez, Mondragon University, Spain

 

 "Wielkie dzięki dla Pani Oksany, jest zawsze w kontakcie, bardzo szczegółowo i szybko odpowiada na pytania, doradza i pomaga. Pani Oksana nie zostawiła ani jednej wiadomości bez odpowiedzi, a wszystkie problemy pomogła rozwiązać. W momencie, kiedy potrzebowałam konsultacji na żywo, Pani Oksana skontaktowała się ze mną przez Zoom. Kiedy na Białorusi pojawiły się problemy z pocztą elektroniczną, Pani Oksana utrzymywała kontakt poprzez Messenger, Instagram. Jest świetnym profesjonalistą i po prostu miłym aniołem!
Również dzięki pani Biance (kursy językowe)! Jest wspaniałą lektorką języka polskiego. Z nią zacząłem nie tylko czytać i mówić, ale także dużo pisać po polsku.
Proces rekrutacji był świetnym doświadczeniem, chętnie będę polecała Państwa Uczelnię znajomym"

- Svetlana Pavlovskaya, studentka z Białorusi na kierunku Zarządzanie

 

"Kurs zapewnia dobrą wiedzę i solidną podstawę do dalszych studiów w języku polskim. W rekrutacji i przyjęciu na uczelnię bardzo mi pomogło Biuro Współpracy Zagranicznej",

- Daria Moskalova, studentka z Ukrainy na kierunku Logistyka

 

"Dziękuję za porady i pomoc w procesie rekrutacji. Kurs języka polskiego przebiega bardzo dobrze, wszystko wyjaśnione jak najdokładniej, każdemu studentowi daje się czas, zajęcia są bardzo ciekawe. Pani Bianca to wspaniała nauczycielka!"

- Firsova Tatiana, studentka z Rosji na kierunku Logistyka