Życie studenckie

Zycie studenckie na WSAiB to nie tylko wykłady i egzaminy, to także licznie działające organizacje studenckie, koła naukowe. Wspólna zabawa, organizowanie wydarzeń, poszerzanie kwalifikacji i zdobywanie doświadczenia. To relacje i budowanie więzi, nawiązywanie znajomości i przyjaźnie na całe życie. Zobacz, co ciekawego dzieje się na naszej Uczelni po godzinach.

 

Zapisz

 

PARLAMENT STUDENTÓW

Parlament Studentów to grupa zaangażowanych w życie uczelni ludzi, którzy organizują i uczestniczą w wydarzeniach: kulturalnych, naukowych, towarzyskich, jak i sportowych. Pełni entuzjazmu i energii do działania starają się urozmaicać życie studenckie na Uczelni i poza jej murami. W kalendarzu imprez znajdują się zarówno wydarzenia organizowane cyklicznie, jak i pojedyncze spotkania rozwijające zainteresowania społeczności akademickiej.

Parlament

 

KOŁA NAUKOWE
Po rozpoczęciu roku akademickiego studenci mogą zapisać się do jednego z kół naukowych:

Działania kół naukowych to nie tylko udział w seminariach i konferencjach. Członkowie kół mają wyjątkową możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas wyjazdów studyjnych, np. do Terminalu Kontenerowego w Gdyni, czy siedziby Trybunału Konstytucyjnego.
Członkowie Parlamentu na wniosek przedstawicieli kół mogą dowolnie rozdysponować środki na działalność kół, współfinansując lub w pełni finansując, np. dodatkowe zajęcia z technik samoobrony dla studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy wycieczki studyjne dla studentów Prawa.

ROZRYWKA
Każdego roku organizowane są imprezy dla studentów WSAiB. Podczas wspólnych spotkań w pubach lub szalonych zabaw w trójmiejskich klubach studenci mają możliwość zrelaksować się po sesji egzaminacyjnej, nawiązać przyjaźnie lub po prostu zintegrować się z grupą, rokiem oraz studentami z innych kierunków.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń jest „Impreza Posesyjna”, podczas której świętowane jest pomyślne zakończenie egzaminów lub coroczna impreza kończąca rok akademicki, w której wspólnie bawią się studenci, wykładowcy oraz Władze Uczelni.
W okresie pandemicznym wiele imprez masowych jest wstrzymanych jednakże cały czas staramy się tworzyć nowe możliwości integracji w odpowiednim reżimie sanitarnym.