dr inż. Cezariusz Stolarczyk

porucznik, przedsiębiorca, prezes Klubu Strzeleckiego, wykładowca WSAiB

Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej na kierunku Geodezja oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji i zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie doktoryzuję się z nauk o bezpieczeństwie na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

W latach 90 służyłem w Wojskach Powietrzno-Desantowych w Krakowie. Jestem instruktorem strzelectwa sportowego i bojowego. Zostałem wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji za wyeliminowanie zagrożenia terrorystycznego na terenie Gdyni, uniemożliwiając nielegalny zakup broni przez obywateli pochodzenia arabskiego.

Posiadam bogate doświadczenie z zakresu zarządzania, m.in. zarządzałem Działem Biura Kadr w Telewizji Polskiej S.A., przedsiębiorstwem budowlanym i stoczniowym. Obecnie związany jestem z przemysłem zbrojeniowym zajmuję się obrotem bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi. Jestem właścicielem firmy specjalizującej się w szkoleniach antyterrorystycznych, strzeleckich (podstawowych, bojowych, snajperskich) oraz licencjonowanym sędzią strzelectwa.

Prywatnie jestem podróżnikiem, autorem publikacji podróżniczych, pilotem samolotowym, płetwonurkiem, sternikiem motorowodnym, skoczkiem spadochronowym i wielbicielem samochodów terenowych.

Moje główne zainteresowania naukowe dotyczą powszechnego dostępu do broni palnej.