Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej... ĂĹĽ
Nowoczesne Studia Podyplomowe
Podyplomowe
z kursem dla kierowników do spraw bezpieczeństwa, służb porządkowych oraz służb informacyjnych
NOWOŚĆ
Studia podyplomowe Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe z kursem dla kierowników do spraw bezpieczeństwa, służb porządkowych oraz służb informacyjnych powstały jako studia interdyscyplinarne o dużym współczynniku praktycznym mające na celu wieloaspektowe przeszkolenie kadr z zakresu stosowania i profilaktyki w zarządzaniu kryzysowym oraz działań w sytuacjach kryzysowych w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwem państwa zarówno na płaszczyźnie działań administracji państwowej i samorządowej oraz służb porządku publicznego i ochrony ze szczególnym uwzględnieniem wymagań jakie powinni spełniać osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo imprez masowych.
Cel studiów
Przygotowanie słuchaczy – podniesienie kwalifikacji zawodowych w obszarze zarządzania bezpieczeństwem w sytuacjach kryzysowych, ze szczególnym uwzględnieniem imprez masowych i przewidywanych z tym zagrożeń poprzez omówienie całokształtu zagadnień w sferach:
Adresaci studiów
Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu współczesnych zagrożeń w sytuacjach kryzysowych w tym imprez masowych. Studia adresowane są do osób zajmujących się problematyką zarządzania bezpieczeństwem w sektorze publicznej i niepublicznym oraz przygotowujących się do realizacji takich zadań lub zainteresowanych przedmiotową problematyką. Studia adresowane są przede wszystkim do: funkcjonariuszy służb, wojskowych, pracowników administracji państwowej i samorządowej oraz innych instytucji chcących spełnić kryteria umożliwiające.
Studia podyplomowe Bezpieczeństwo i Zarządzanie kryzysowe z kursem dla kierowników do spraw bezpieczeństwa, służb porządkowych oraz służb informacyjnych skierowane są do absolwentów szkół wyższych wszystkich kierunków, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu zagrożeń i szeroko rozumianego zarządzania kryzysowego w tym zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprez masowych. Szczególnie przydatne są dla osób zajmujących się zarządzaniem bezpieczeństwem w administracji lub przygotowują się do realizacji tych zadań przede wszystkim funkcjonariuszy służb, wojskowych, pracowników agencji i służb ochrony oraz administracji samorządowej i rządowej. Specyfika i atrakcyjność studiów polega na fakcie, iż prowadzone są przez wykładowców – praktyków specjalizujących się w zagadnieniach bezpieczeństwa, co niesie za sobą duży pierwiastek zajęć o charakterze praktycznym oraz umożliwia otrzymanie stosownych zaświadczeń umożliwiających wykonywanie zadań kierowników do spraw bezpieczeństwa, służb porządkowych oraz służb informacyjnych podczas imprez masowych.
PROGRAM STUDIÓW OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE MODUŁY TEMATYCZNE:
1. Bezpieczeństwo – zagadnienia wprowadzające i organizacja bezpieczeństwa publicznego w Polsce
2. Bezpieczeństwo imprez masowych
3. Zagadnienia z zakresu organizacji i zarządzania zespołem ludzkim
4. Wybrane elementy prawa karnego materialnego i procesowego, wykroczeń, administracyjnego oraz cywilnego
5. Techniczne i praktyczne aspekty ochrony i ewakuacji w sytuacjach kryzysowych
6. Ochrona infrastruktury krytycznej
7. Antyterroryzm i kontrterroryzm w sytuacjach kryzysowych
8. Analiza ryzyka w sytuacjach kryzysowych
9. Elementy bezpieczeństwa cybernetycznego
10. System zarządzania kryzysowego
11. Logistyka w zarządzaniu kryzysowym
12. Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych
13. Wybrane zagadnienia kryminologii i kryminalistyki (zajęcia laboratoryjne)
14. Media i komunikacja społeczna w zarządzaniu kryzysowym
15. Ratownictwo medyczne z elementami medycyny pola walki
16. Praktyczne uwarunkowania zabezpieczenia imprez masowych
17. Gra decyzyjna – ćwiczenia symulacyjne
18. Podstawy szkolenia strzeleckiego (strzelnica)
19. Techniki interwencji i samoobrony w sytuacjach kryzysowych – ćwiczenia praktyczne/ sala
Zajęcia obejmują 180 godzin dydaktycznych, 30 pkt ECTS, realizowanych w trakcie 9 zjazdów (2 semestry), soboty/niedziele w godzinach 09.00-17.30.
System modułowy zajęć pozwala na realizację ich w formie praktycznej tj. warsztatów czy case study.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zdanie egzaminu końcowego po II semestrze w formie testu z wiedzy ogólnej. Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu kierownika do spraw bezpieczeństwa, służby porządkowej i służby informacyjnej jest zdanie z wynikiem pozytywnym egzaminu wewnętrznego przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia – studiów.
Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni wg wzoru zatwierdzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydanego przez firmę EMSA 2012.
1. Wypełnij formularz on-line
2. Wpłać opłatę rekrutacyjna – 200 zł
dane do przelewu:
Santander Bank Polska Warszawa Al.Jana Pawła II 17
14 1090 1102 0000 0001 5050 1850
w tytule prosimy podać wybrany kierunek studiów
Jeżeli kierunek nie zostanie uruchomiony opłata jest zwracana.
3. Przygotuj dokumenty i dostarcz do Uczelni
- kserokopia/skan dyplomu ukończenia studiów (licencjackich/magisterskich, oryginał do wglądu)
- kserokopia/skan dowodu osobistego (oryginał do wglądu)
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej (można przesłać e-mailem: podyplomowe@wsaib.pl)
4. Warunki przyjęcia
Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest posiadanie studiów wyższych (ukończenie studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich na dowolnym kierunku).
5. Rezerwacja miejsca
O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń, rejestracja na studia (wypełnienie formularza on-line) i dokonanie opłaty rekrutacyjnej.
6. Zasady uruchomienia kierunku
Studia zostają uruchomione po zebraniu się minimalnej grupy. Kandydat decyzję o uruchomieniu kierunku otrzymuje e-mailem.
piętro 2, p. 216
pon. - pt. 8.00 - 16.00
sobota w terminach zjazdów 8.00 - 16.00
Kontakt w sprawach związanych z obsługą słuchaczy studiów podyplomowych.
tel. 58 660 74 28
e-mail podyplomowe@wsaib.pl
Rekrutacja na studia podyplomowe.
tel. 58 660 74 32
e-mail rekrutacja@wsaib.pl
Najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu