• adres
    ul. Kielecka 7, Gdynia
  • tel
  • e-mail

SEKRETNA GDYNIA ABRAHAMA

gra

Orędownik przyłączenia Pomorza do odradzającej się Polski, rzecznik budowy portu i rozwoju Gdyni, działacz społeczny... Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chce przybliżyć postać Króla Kaszubów mieszkańcom Gdyni i Pomorza. Przygotowali edukacyjną grę miejską pt.: "Sekretna Gdynia Abrahama". Odbędzie się ona 18 maja.

- Postać Antoniego Abrahama jest niezwykle barwna, a jego życiorysem możnaby obdarzyć kilka osób. Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama", której organizatorem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, przybliży historie związane z życiem Antoniego Abrahama w Gdyni, jego drogi zawodową i życiową oraz działaniami, jakie podjął by Kaszuby i Gdynia zostały włączone do Polski. Poznając życiorys tej niezwykłej postaci, uczestnicy gry będą również wzmacniać poczucie lokalnego patriotyzmu - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

- Gra miejska o patronie WSAiB Gdynia - Eugeniuszu Kwiatkowskim, którą przygotowaliśmy z okazji 130. rocznicy urodzin wicepremiera i budowniczego Gdyni, okazała się strzałem w dziesiątkę i chcemy pomysł rozwijać – mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia. - Dlatego proponujemy naukę o kolejnej zasłużonej dla historii Gdyni postaci - Antoniego Abrahama. Interaktywna formuła gry miejskiej jest atrakcyjna i angażuje całe rodziny – dodaje. Wydarzenie dofinansowane jest przez miasto Gdynia.

Gra miejska to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z "Królem Kaszubów". Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu, odgrywane przez przebranych w stroje z epoki statystów.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Inne Szlaki, Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia). Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy w Kaszubskim Forum Kultury przy al. Marszałka Piłsudskiego 18.

Na uczestników gry miejskiej czekają różnorodne upominki od organizatorów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie dofinansowane przez miasto Gdynię i pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni oraz Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni.

Partnerzy strategiczni: Kaszubskie Forum Kultury i Samorząd Uczniowski IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

 

Szczegóły:

18 maja 2019 r. Gra Miejska Sekretna Gdynia Abrahama

Start: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7, godz. 10.00.

Zakończenie: Kaszubskie Forum Kultury, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, godz. 13.00.

Prowadzenie: Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki).

pdfRegulamin (kliknij, by przeczytać).

 

Kontakt z organizatorami:
Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego
tel. 505 919 414, parlamentwsaib@gmail.com
Lechosław Dzierżak, radny miasta Gdyni
tel. 507 155 385, l.dzierzak@gdynia.pl

 

Zapisz się - zgłoszenia indywidualne i grupowe, za pomocą formularza umieszczonego poniżej, przyjmowane są do 16.05.2019 r.

Udział bezpłatny.

Limit miejsc: 300.