Biblioteka i Wydawnictwo

Godziny pracy Biblioteki:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-16.00
Czwartek: nieczynna
Piątek: 10.00-18.00
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00


ZASADY WYPOŻYCZANIA

Przed wizytą w bibliotece, zachęcamy do przejrzenia katalogu zasobów bibliotecznych https://m6067.lib.mol.pl/ i przygotowania listy tytułów do wypożyczenia.
Aby usprawnić pracę biblioteki, prosimy o przesłanie potrzebnych pozycji na e-mail: biblioteka@wsaib.pl
Student może również zarezerwować książki przez system rezerwacji LibraNet

 

 

Katalog biblioteki on-line

Katalog Libra NET umożliwia wyszukiwanie publikacji oraz rezerwację wybranych tytułów on-line. Jeśli nie posiadasz konta do nowego katalogu Libra NET skontaktuj się z pracownikiem biblioteki.

 

PROLONGATA. W celu przedłużenia wypożyczonych książek, prosimy kontaktować się mailowo lub telefonicznie.
tel. 58 660 74 35
e-mail: biblioteka@wsaib.pl


Biblioteka WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni gromadzi publikacje naukowe (książki, czasopisma, materiały elektroniczne) o tematyce dostosowanej do potrzeb studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz kadry naukowo-dydaktycznej. Tematyka księgozbioru liczącego ponad 33 tysiące woluminów obejmuje wszystkie kierunki i specjalności studiów będących w ofercie edukacyjnej Uczelni. Oferujemy także dostęp do elektronicznych baz danych INFORLEX i LEX oraz Wirtualnej Biblioteki Nauki i platformy książek elektronicznych IbukLibra.

Tym, co pozytywnie odróżnia nas od większości bibliotek naukowych jest fakt, że katalogujemy wszystkie artykuły z prenumerowanych czasopism naukowych i branżowych oraz rozdziały w pracach zbiorowych (monografie, zeszyty naukowe, materiały konferencyjne itp.) - obecnie katalog biblioteczny zawiera blisko 100.000 opisów bibliograficznych. To sprawia, że każdy Czytelnik znajdzie w naszych zbiorach coś dla siebie. Odwiedziny studentów z innych uczelni, którzy właśnie do naszej Czytelni przyjeżdżają po poszukiwane materiały, stanowi chyba najlepszą rekomendację.

Dostęp do LEX

Biblioteka WSAiB posiada dostęp do bazy wydawnictw ,komentarzy prawniczych, orzecznictw, monografii LEX. Zastąpiła ona  dotychczasową licencje Legalis.
Jak korzystać z LEX - www.ip.lex.pl
- na terenie Uczelni wejdź na stronę bez logowania (przez wi-fi Uczelni),
- poza Uczelnią musisz zalogować się zgodnie z instrukcją. Aby uzyskać dostęp, wyślij ze studenckiego e-maila prośbę do Biblioteki o dodanie do licencji. Otrzymasz powiadomienie. Wejdź na ip.lex.pl i postępouj zgodnie z instrukcją. Lex jest dedykowany w szczególności studentom Prawa.

Wydawnictwo WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni funkcjonuje od 1996 roku, publikując monografie, zeszyty naukowe i materiały konferencyjne. Celem działalności wydawniczej jest wspieranie procesu dydaktycznego poprzez dostarczanie studentom niezbędnych podręczników. Działalność wydawnicza zapewnia również prezentację i popularyzowanie wyników badań naukowych środowiska akademickiego uczelni.

Pliki do pobrania

Regulamin Biblioteki WSAiB

Karta zapisu czytelnika

Skontaktuj się z nami

godziny pracy

pon., śr. 8.00-16.00 / pt. 10.00-18.00

sob., niedz. 9.00-17.00

II piętro, pokój 220

Ewa Bartosińska

Ewa Bartosińska
Bibliotekarz

tel. 58 660 74 35

e-mail biblioteka@wsaib.pl

Najczęściej zadawane pytania

Najcześciej zadawane pytania. Biblioteka WSAiB

Ewa Bartosińska

Bibliotekarz

FAQ

 • Kto może korzystać z zasobów Biblioteki WSAiB?

  Z zasobów Czytelni mogą korzystać wszyscy chętni, natomiast z usług Wypożyczalni - studenci, słuchacze i pracownicy WSAiB, którzy dopełnili procedury założenia konta bibliotecznego.

 • Jak założyć konto biblioteczne?

  Studenci/słuchacze nie są zapisywani do biblioteki automatycznie w momencie podjęcia studiów. Osoby, które chcą zapisać się do biblioteki zapraszamy do pokoju 220. Aby założyć konto biblioteczne należy:

  • wypełnić kartę zapisu czytelnika (dostępna na miejscu w bibliotece, lub do pobrania powyżej - plik o nazwie "Karta zapisu czytelnika"),
  • mieć przy sobie legitymację studencką (dotyczy studentów studiów I i II stopnia), która jest jednocześnie kartą biblioteczną. Będzie ona niezbędna do korzystania z konta i odbioru książek,
  • słuchacze studiów podyplomowych oraz wykładowcy WSAiB zapisywani są na podstawie okazania dowodu osobistego.
 • Jak zalogować się na Profil Użytkownika w katalogu?

  Profil Użytkownika jest aktywny po zapisaniu się do biblioteki.
  Aby się zalogować, należy otworzyć katalog biblioteki i wybrać Profil Użytkownika.
  (wejście ze strony https://m6067.lib.mol.pl/)

  Loginem jest nazwisko i imię, z zachowaniem polskich znaków (np. Jóźwicka Żaneta)
  Hasło: domyślnie numer legitymacji - przy pierwszym logowaniu można zmienić hasło na własne.

 • Jak mogę zamówić książki przez Internet?

  1. Książki widoczne w katalogu jako DOSTĘPNE można zarezerwować klikając polecenie ZAMÓW (opcja dostępna po zalogowaniu do Profilu Użytkownika). Zamówienie jest aktywne 2 dni. W razie nieodebrania książki do tego czasu program automatycznie je anuluje. W czwartki biblioteka jest nieczynna - uwzględnij to przy rezerwacji.
  2. Wszystkie publikacje wyszukane w katalogu można zamówić - w znaczeniu przygotowania ich do wglądu na konkretny termin - wysyłając ich zestawienie e-mailem na adres biblioteka@wsaib.pl.