Biblioteka i Wydawnictwo

Biblioteka zamknięta od 10.07.2021 r. - 31.08.2021 r.

Godziny otwarcia Biblioteki WSAiB w semestrze zimowym

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-16.00
Czwartek: nieczynna
Piątek: 8.00-16.00
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: nieczynne

ZASADY WYPOŻYCZANIA
Przed wizytą w bibliotece, zachęcamy do przejrzenia katalogu zasobów bibliotecznych https://m6067.lib.mol.pl/ i przygotowania listy tytułów do wypożyczenia. Aby usprawnić pracę biblioteki, prosimy o przesłanie potrzebnych pozycji na e-mail: biblioteka@wsaib.pl
Student może również zarezerwować książki przez system rezerwacji LibraNet
ZWROT. Zgodnie z rozporządzeniem sanitarno-epidemiologicznym, książki zwrócone do biblioteki muszą przejść 3dniową kwarantannę.
PROLONGATA. W celu przedłużenia wypożyczonych książek, prosimy kontaktować się mailowo lub telefonicznie.
tel. 58 660 74 35
e-mail: biblioteka@wsaib.pl
CZYTELNIA zamknięta do odwołania


Biblioteka WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni gromadzi publikacje naukowe (książki, czasopisma, materiały elektroniczne) o tematyce dostosowanej do potrzeb studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz kadry naukowo-dydaktycznej. Tematyka księgozbioru liczącego ponad 33 tysiące woluminów obejmuje wszystkie kierunki i specjalności studiów będących w ofercie edukacyjnej Uczelni. Oferujemy także dostęp do elektronicznych baz danych INFORLEX i LEGALIS oraz Wirtualnej Biblioteki Nauki i platformy książek elektronicznych IbukLibra.

Tym, co pozytywnie odróżnia nas od większości bibliotek naukowych jest fakt, że katalogujemy wszystkie artykuły z prenumerowanych czasopism naukowych i branżowych oraz rozdziały w pracach zbiorowych (monografie, zeszyty naukowe, materiały konferencyjne itp.) - obecnie katalog biblioteczny zawiera blisko 100.000 opisów bibliograficznych. To sprawia, że każdy Czytelnik znajdzie w naszych zbiorach coś dla siebie. Odwiedziny studentów z innych uczelni, którzy właśnie do naszej Czytelni przyjeżdżają po poszukiwane materiały, stanowi chyba najlepszą rekomendację.

Wydawnictwo WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni funkcjonuje od 1996 roku, publikując monografie, zeszyty naukowe i materiały konferencyjne. Celem działalności wydawniczej jest wspieranie procesu dydaktycznego poprzez dostarczanie studentom niezbędnych podręczników. Działalność wydawnicza zapewnia również prezentację i popularyzowanie wyników badań naukowych środowiska akademickiego uczelni.

Katalog biblioteki on-line

Katalog Libra NET umożliwia wyszukiwanie publikacji oraz rezerwację wybranych tytułów on-line. Jeśli nie posiadasz konta do nowego katalogu Libra NET skontaktuj się z pracownikiem biblioteki.

Pliki do pobrania

Regulamin Biblioteki WSAiB

Karta zapisu czytelnika

Skontaktuj się z nami

godziny pracy

pon., śr. 8.00-16.00 / pt. 10.00-18.00

sob., niedz. 9.00-17.00

II piętro, pokój 220

Ewa Bartosińska

Ewa Bartosińska
Bibliotekarz

tel. 58 660 74 35

e-mail biblioteka@wsaib.pl

Najczęściej zadawane pytania

Najcześciej zadawane pytania. Biblioteka WSAiB

Ewa Bartosińska

Bibliotekarz

FAQ

 • Kto może korzystać z zasobów Biblioteki WSAiB?

  Z zasobów Czytelni mogą korzystać wszyscy chętni, natomiast z usług Wypożyczalni - studenci, słuchacze i pracownicy WSAiB, którzy dopełnili procedury założenia konta bibliotecznego.

 • Jak założyć konto biblioteczne?

  Studenci/słuchacze nie są zapisywani do biblioteki automatycznie w momencie podjęcia studiów. Osoby, które chcą zapisać się do biblioteki zapraszamy do pokoju 220. Aby założyć konto biblioteczne należy:

  • wypełnić kartę zapisu czytelnika (dostępna na miejscu w bibliotece, lub do pobrania powyżej - plik o nazwie "Karta zapisu czytelnika"),
  • mieć przy sobie legitymację studencką (dotyczy studentów studiów I i II stopnia), która jest jednocześnie kartą biblioteczną. Będzie ona niezbędna do korzystania z konta i odbioru książek,
  • słuchacze studiów podyplomowych oraz wykładowcy WSAiB zapisywani są na podstawie okazania dowodu osobistego.
 • Jak zalogować się na Profil Użytkownika w katalogu?

  Profil Użytkownika jest aktywny po zapisaniu się do biblioteki.
  Aby się zalogować, należy otworzyć katalog biblioteki i wybrać Profil Użytkownika.
  (wejście ze strony https://m6067.lib.mol.pl/)

  Loginem jest nazwisko i imię, z zachowaniem polskich znaków (np. Jóźwicka Żaneta)
  Hasło: domyślnie numer legitymacji - przy pierwszym logowaniu można zmienić hasło na własne.

 • Jak mogę zamówić książki przez Internet?

  1. Książki widoczne w katalogu jako DOSTĘPNE można zarezerwować klikając polecenie ZAMÓW (opcja dostępna po zalogowaniu do Profilu Użytkownika). Zamówienie jest aktywne 2 dni. W razie nieodebrania książki do tego czasu program automatycznie je anuluje. W czwartki biblioteka jest nieczynna - uwzględnij to przy rezerwacji.
  2. Wszystkie publikacje wyszukane w katalogu można zamówić - w znaczeniu przygotowania ich do wglądu na konkretny termin - wysyłając ich zestawienie e-mailem na adres biblioteka@wsaib.pl.