Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej... ĂĹĽ
Stypendia
Studenci Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni mogą korzystać z rozbudowanego systemu stypendialnego. Proponowane stypendia to realna szansa na zarówno swobodny rozwój i poszerzanie naukowych horyzontów, jak i konkretna pomoc w trudniejszej sytuacji finansowej. Skorzystaj z naszego systemu stypendialnego i studiuj bez finansowych przeszkód! Po jakie stypendium możesz sięgnąć jako student WSAiB?
Naszym studentom oferujemy przede wszystkim stypendia ze środków przeznaczonych na ten cel w budżecie państwa (dotychczasowy program stypendialny). Dodatkowo nasi studenci mogą za pośrednictwem uczelnianego Biura ds. Stypendiów skorzystać z różnych programów stypendiów zewnętrznych.
Co daje stypendium podczas studiów? Otrzymując stypendium, zyskujesz środki finansowe np. na opłacenie czesnego. To także dodatkowa gotówka, którą możesz przeznaczyć na dowolny inny cel czy też rozwiązanie umożliwiające studiowanie, praktykę lub staż za granicą. Stypendium to dla Ciebie nowa szansa. Skorzystaj z niej w WSAiB!
Kontakt do Biura ds. Stypendiów:
e-mail: stypendia@wsaib.pl
nr telefonu: 58 660 74 38
Gdzie złożyć dokumenty?
Na parterze uczelni w Biurze Stypendialnym:
w okresie od 01.08.21 do 22.09.21
w okresie od 24.09.21 do 25.10.21:
Listownie na adres:
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdynia
81-303 Gdynia, ul. Kielecka 7
dopisek „Stypendia”
Harmonogram
Komisja Stypendialna informuje, iż wnioski o stypendium rektora, socjalne i dla osób niepełnosprawnych można składać w terminie od 01.08.2021r. do 25.10.2021r. przy czym oficjalnym terminem wpłynięcia wniosków złożonych w sierpniu i wrześniu będzie 01.10.2021r.
Pliki do pobrania na rok akademicki 2021/2022
Przypominamy, iż studenci, którzy nie zgadzają się z decyzją Komisji Stypendialnej mają prawo do odwołania poprzez złożenie wniosku do Odwoławczej Komisji Stypendialnej w ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji.
Wniosek dostępny jest tutaj: link
Wniosek musi być podpisany i może być wysłany pocztą tradycyjną lub złożony osobiście.
Stypendium socjalne przysługuje studentom, których miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1051,70 zł/ netto na członka rodziny.
Stypendium dla osób niepełnosprawnych jest świadczeniem, które może uzyskać każdy student bez względu na tryb studiowania. Jedynym warunkiem jego uzyskania jest posiadanie stopnia niepełnosprawności (lekki, umiarkowany, znaczny).
Do wniosku o stypendium należy dołączyć aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Stypendium Rektora może otrzymywać student, który uzyskał za poprzedni rok studiów wysoką średnią ocen lub posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.
Do ubiegania się o przyznanie zapomogi uprawniony jest student, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Student powinien we wniosku zamieścić obszerną i szczegółową informację o okolicznościach, których zajście spowodowało jego trudną i przejściową sytuację życiową, uzasadnić losowy charakter tych okoliczności oraz ponadto załączyć do wniosku dokumenty potwierdzające uzasadnienie wniosku.
Wniosek należy złożyć w terminie do 3 miesięcy od dnia zajścia zdarzenia uznanego przez studenta za przyczynę losową uzasadniającą przyznanie zapomogi. Z powodu danego zdarzenia losowego o zapomogę ubiegać się można tylko jeden raz, a łącznie można ubiegać się o przyznanie tego świadczenia 2 razy w roku akademickim.
Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów jest formą nagradzania przez państwo studentów posiadających wysoką średnią, osiągnięcia naukowe oraz wykazujących się aktywnością naukową. Stypendia przyznawane są każdego roku, na wniosek składany przez uczelnię w terminie do 15 października każdego roku. Maksymalna wysokość stypendium wypłacana jednorazowo może wynosić do 15 000 zł.
Kto może ubiegać się o stypendium?
O przyznanie stypendium może ubiegać się student nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek stanowi student pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w ciągu roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia.
Do wniosków przedstawianych ministrowi nie dołącza się żadnych załączników dokumentujących osiągnięcia naukowe i aktywność naukową lub osiągnięcia sportowe. Przedstawione przez studentów zaświadczenia, opinie i inne dokumenty pozostają w teczce akt osobowych studenta.
Studenci składają wniosek do 7 października w Biurze ds. Stypendiów.
Student może ubiegać się także o pomoc w uzyskaniu dodatkowych środków materialnych w ramach wielu różnych programów, m.in.:
Więcej informacji w tym zakresie można uzyskać w Biurze ds. Stypendiów lub mailowo stypendia@wsaib.pl
Najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu
WSAiB 2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone