Stopień I

Bezpieczeństwo Wewnętrzne studia I stopnia

Studia w Gdyni i studia w Lęborku licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne przygotowują do pracy w wielu obszarach związanych z szeroko pojętym przeciwdziałaniem zagrożeniom, a także procesom reagowania na nie.

To doskonała propozycja dla osób zainteresowanych karierą w służbach mundurowych (Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Straż Miejska, Wojsko Polskie), pionach bezpieczeństwa, administracji rządowej i samorządowej, laboratoriach badających materiały dowodowe, zespołach zapewniających bezpieczeństwo cybernetyczne, a także w działach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji czy w firmach organizujących imprezy masowe.

Studia mają charakter praktyczny - znaczna część zajęć realizowana jest w formie ćwiczeń (np. techniki samoobrony), case studies (procesy karne) lub laboratoriów (w specjalnym laboratorium kryminalistycznym na terenie Uczelni) - oraz interdyscyplinarny, co oznacza, że treści programowe łączą przygotowanie z dziedziny nauk prawnych, ekonomicznych, humanistycznych i zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji publicznej w Polsce.

Studenci poznają podstawy rozległej wiedzy prawnej regulującej obszary związane z bezpieczeństwem wewnętrznym, bezpieczeństwem państwa, zarządzaniem kryzysowym i tematyką bezpieczeństwa na poziomie branżowym (bezpieczeństwo ekologiczne, finansowe, energetyczne, zdrowotne itp.) oraz problematyką różnych rodzajów przestępczości z terroryzmem włącznie.

Kierunek realizowany jest we współpracy z Policją, większość zajęć prowadzą byli komendanci policji, ale również wykładowcy zawodowo związani z wojskiem lub służbami specjalnymi.
Studia Bezpieczeństwo Wewnętrzne II stopnia sprawdź już teraz.

Studia Bezpieczeństwo Wewnętrzne – nowoczesny kierunek dla Ciebie!

Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z ochroną osób i mienia, bezpieczeństwo państwa czy przeciwdziałanie terroryzmowi, studia I stopnia Bezpieczeństwo Wewnętrzne to sposób na pogłębienie swojej wiedzy. W czasie zajęć teoretycznych i praktycznych poznasz specyfikę pracy służb mundurowych, techniki przesłuchań oraz nauczysz się skutecznie się obronić. Dowiesz się, jak pracować w grupie, a także podejmować szybko decyzje.

Studia I stopnia Bezpieczeństwo Wewnętrzne to pierwszy krok do spełnienia marzeń o pracy w Policji, służbach specjalnych czy organach bezpieczeństwa. Dzięki zajęciom w formie ćwiczeń oraz praktykom zawodowym w służbach mundurowych zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci starać się o pracę w służbach.

Zacznij studia licencjackie Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Trójmieście

Trójmiasto jest wysoko oceniane w rankingach najlepszych miast Polski do życia. Okres studiów to doskonały moment, by lepiej poznać liczne zalety Gdyni, Sopotu i Gdańska. Przed cały rok na terenie Trójmiasta odbywają się liczne imprezy i wydarzenia – kulturalne, biznesowe i targi. Osoby, które wybiorą studia licencjackie Bezpieczeństwo Wewnętrzne, mają szansę już na studiach rozwijać swoje umiejętności, pracując m.in. w ochronie. Zdobyte doświadczenie przyda się szczególnie podczas ubiegania się o pracę w służbach mundurowych.

W Trójmieście działa wiele wysoko ocenianych uczelni, w tym WSAiB. To doskonała okazja, by uczyć się od najlepszych – program opracowany z myślą o kierunku studia licencjackie Bezpieczeństwo Wewnętrzne, został skonsultowany z Policją, dzięki czemu studenci mogą zdobyć praktyczne umiejętności.

Jest wiele powodów, dla których warto rozpocząć studia Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Gdyni

Studia I stopnia Bezpieczeństwo Wewnętrzne to kierunek interdyscyplinarny. W czasie poszczególnych zajęć studenci uczą się rozpoznawać i eliminować zagrożenia. Zgłębiają zagadnienie wojny hybrydowej i poznają problemy, które powstały w związku z otwarciem się granic. Odpowiednio opracowany program gwarantuje nabycie umiejętności zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Mimo że studia licencjackie Bezpieczeństwo Wewnętrzne przygotowują do pracy w służbach mundurowych, to absolwenci w trakcie nauki zdobywają wiele umiejętności, które mogą wykorzystać również w codziennym życiu. Należą do nich m.in. umiejętność pracy w grupie czy szybkiego podejmowania decyzji.

W Trójmieście działa wiele wysoko ocenianych uczelni, w tym WSAiB. To doskonała okazja, by uczyć się od najlepszych – program opracowany z myślą o kierunku studia licencjackie Bezpieczeństwo Wewnętrzne, został skonsultowany z Policją, dzięki czemu studenci mogą zdobyć praktyczne umiejętności.

Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Opłaty

  • Studia stacjonarne
  • od 376 zł / miesięcznie Gdynia
  • Studia niestacjonarne
  • od 313 zł / miesięcznie Gdynia
  • Studia niestacjonarne (cena od)
  • 262 zł / miesięcznie Lębork

Obóz survivalowo-strzelecki

Nasi eksperci

Szczegółowe informacje

 • Komenda Miejska Policji w Gdyni

 • Straż Miejska w Gdyni

 • Straż Miejska w Gdańsku

 • Straż Miejska w Sopocie

 • Straż Portowa

Współpraca Policji i WSAiB stwarza doskonałe warunki do wymiany doświadczeń i wiedzy, którymi wspólnie możemy się dzielić ze studentami - przyszłymi ekspertami ds. bezpieczeństwa.

insp. Robert Leksycki

b. Komendant Miejski Policji w Gdyni

Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, a także w sektorze prywatnym

 • Policja
 • CBA
 • CBŚ
 • Wojsko
 • Służby wywiadowcze
 • Straż Graniczna
 • Biuro Ochrony Rządu
 • ABW
 • Piony bezpieczeństwa
 • Sztaby kryzysowe

Możesz wybrać jeden z dodatkowych języków obcych

 • angielski

  A1 lub B2

 • hiszpański

  A1

 • rosyjski

  A1

 • niemiecki

  A1

Najczęściej zadawane pytania

pytania rekrutacja studia wsaib

Magdalena Juchniewicz

Menadżer Działu Sprzedaży

FAQ

 • 1. Czy Kryminologia i Kryminalistyka to kierunek?

  Kryminologia i Kryminalistyka to specjalność na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, podobnie jak Menedżer Bezpieczeństwa, Służby Specjalne i Policyjne w Dobie Cyberprzestępczości, czy Obrona Terytorialna Kraju.

 • 2. Gdzie odbywają się praktyki?

  Praktyki na kierunku można odbyć między innymi w: Straży Miejskiej w Sopocie, Straży Portowej w Gdyni, Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni. W zorganizowaniu praktyk pomaga Akademickie Biuro Karier.

 • 3. Do kiedy można zapisać się studia?

  Dokumenty od kandydatów przyjmowane są przez Biuro Rekrutacji od 18.03. br. Na wszystkich kierunkach obowiązuje limit miejsc oraz kolejność zgłoszeń. Termin zakończenia rekrutacji zostanie dostosowany do decyzji MNiSW w związku z epidemią COVID-19.

 • 4. Jaki wynik egzaminu maturalnego i jakie przedmioty maturalne są wymagane, by dostać się na studia I stopnia oraz jaki należy ukończyć kierunek studiów I stopnia, aby dostać się na studia II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne?

  O przyjęciu na studia I stopnia do WSAiB nie decyduje ilość punktów zdobytych na egzaminie maturalnym ani wybór zdawanych przedmiotów. By zostać przyjętym, wystarczy świadectwo zdania egzaminu maturalnego. O przyjęciu do WSAiB decyduje kolejność zgłoszeń. Od kandydatów wymaga się rejestracji on-line oraz złożenia kompletu dokumentów.

  W Polsce obowiązuje system boloński co oznacza, że absolwenci wszystkich kierunków I stopnia licencjackich i inżynierskich lub też jednolitych studiów magisterskich mogą zapisać się na dowolny kierunek studiów II stopnia bez realizowania różnic programowych. W przypadku studiów II stopnia również o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz dostarczenie kompletu dokumentów.

 • 5. Na jaki numer konta mogę wpłacić należność za wpisowe?

  Wpłaty prosimy uiszczać na konto:
  Bank Pocztowy S.A. O/Gdańsk
  71 1320 1120 2451 1344 2000 0001
  Opłata rekrutacyjna (wpisowe) nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji ze studiów.

 • 6. W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty rekrutacyjne?

  Podczas trwania epidemii COVID-19 dokumenty przyjmujemy drogą elektroniczną w formie skanów pod adresem: rekrutacja@wsaib.pl

Dołącz do naszych sieci społecznościowych, otrzymuj najświeższe informacje i bierz udział w konkursach.