Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej... ĂĹĽ
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Polecane kierunki:
Stopień II
NOWOŚĆ
studia 3-semestralne (1,5 roku)
studia stacjonarne (dzienne), studia niestacjonarne (zaoczne)
Gwarantujemy, że cena czesnego nie wzrośnie i będzie taka sama do końca studiów.
Intensywny rozwój technologii, nasilająca się digitalizacja, możliwości komunikacyjne stworzone przez Internet powodują wzrost wymagań wobec społeczeństwa informacyjnego.
Studia magisterskie na specjalności Zwalczanie Cyberprzestępczości to uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy zdobytej podczas studiów pierwszego stopnia i przygotowanie do dalszego rozwoju kariery w obszarze zwalczania przestępczości w cyberprzestrzeni.
Studenci tej specjalności zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, dzięki której będą w stanie efektywnie realizować powierzone im zadania. Zostaną przygotowani technicznie i merytorycznie do analizy i oceny ryzyka, które zachodzą w środowisku informacyjnym. Będą w stanie rozpoznawać zagrożenia oraz rozwiązywać sytuacje problemowe, bowiem celem zajęć prowadzonych przez naszych ekspertów jest tworzenie wiedzy umożliwiającej podejmowanie decyzji oraz użytecznej dla instytucji, w której pracują nasi absolwenci.
Podczas studiów zdobędziesz wiedzę na temat podstawowych zagrożeń dla bezpieczeństwa informacyjnego państwa, usprawnisz swoje kompetencje z zakresu krytycznej analizy myślenia, rozpoznawania błędów w procesie interpretacji danych oraz zwalczania asymetrycznych zagrożeń związanych m.in. z oszustwami z wykorzystaniem komputera.
Perspektywy zatrudnienia dzięki wiedzy, którą uzyskasz na specjalności Zwalczanie Cyberprzestępczości:
Przykładowe przedmioty:
Specjalność Zwalczanie Cyberprzestępczości wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata. Obserwujemy coraz większą aktywność podmiotów prowadzących działalność przestępczą w cyberprzestrzeni – od obcych państw, przez zorganizowane grupy przestępcze, aż po cyberszpiegostwo. Na studiach dowiesz się, jak walczyć z tymi zjawiskami.
dr
dr
dr
ekspert ds. kryminalistyki i zwalczania terroryzmu, kierownik Katedry Bezpieczeństwa
Zobacz sylwetkę
dr
dr hab. prof. WSAiB
mgr inż.
mgr inż.
Porucznik rezerwy, płetwonurek, skoczek spadochronowy, instruktor strzelectwa, spec. ds. antyterroryzmu
Zobacz sylwetkę
podinsp. w st. sp. dr
Wojskowa Komisja Uzupełnień Gdynia
Wojewódzka Komenda Policji w Gdańsku
Straż Miejska w Gdyni
Ośrodek Aktywności Zawodowej MON
Straż Portowa
Współpraca Policji i WSAiB stwarza doskonałe warunki do wymiany doświadczeń i wiedzy, którymi wspólnie możemy się dzielić ze studentami - przyszłymi ekspertami ds. bezpieczeństwa.
Komendant Miejski Policji w Gdyni
Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, a także w sektorze prywatnym
Możesz wybrać jeden z dodatkowych języków obcych
A1 lub B2
A1
A1
A1
Kryminologia i Kryminalistyka to specjalność na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, podobnie jak Menedżer Bezpieczeństwa, Służby Specjalne i Policyjne w Dobie Cyberprzestępczości, czy Obrona Terytorialna Kraju.
Praktyki na kierunku można odbyć między innymi w: Straży Miejskiej w Sopocie, Straży Portowej w Gdyni, Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni. W zorganizowaniu praktyk pomaga Akademickie Biuro Karier.
Dokumenty od kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia oraz Jednolite Studia Magisterskie w rekrutacji na semestr letni przyjmowane są przez Biuro Rekrutacji od 19.12.2022 - 28.02.2023 r. Na wszystkich kierunkach obowiązuje limit miejsc oraz kolejność zgłoszeń.
O przyjęciu na studia I stopnia do WSAiB nie decyduje ilość punktów zdobytych na egzaminie maturalnym ani wybór zdawanych przedmiotów. By zostać przyjętym, wystarczy świadectwo zdania egzaminu maturalnego. O przyjęciu do WSAiB decyduje kolejność zgłoszeń. Od kandydatów wymaga się rejestracji on-line oraz złożenia kompletu dokumentów.
W Polsce obowiązuje system boloński co oznacza, że absolwenci wszystkich kierunków I stopnia licencjackich i inżynierskich lub też jednolitych studiów magisterskich mogą zapisać się na dowolny kierunek studiów II stopnia bez realizowania różnic programowych. W przypadku studiów II stopnia również o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz dostarczenie kompletu dokumentów.
Wpłaty prosimy uiszczać na konto:
Santander Bank Polska Warszawa Al. Jana Pawła II 17
14 1090 1102 0000 0001 5050 1850
Opłata rekrutacyjna (wpisowe) nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji ze studiów.
Najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu