Stopień I

Zarządzanie studia I stopnia
I stopnia

Studia I stopnia Zarządzanie są wprowadzeniem do zagadnień organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw. W czasie wykładów i praktycznych zajęć studenci są zapoznawani z najczęściej pojawiającymi się w organizacjach różnego typu (przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych) problemami, a także uczą się ich efektywnego rozwiązywania. Studia licencjackie Zarządzanie prowadzone w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego są ukierunkowane na praktykę, dlatego ich absolwent potrafi również skutecznie komunikować się ze współpracownikami, a także w sposób wydajny organizować pracę zespołu.

Studia I stopnia - Zarządzanie, kierunek dla Ciebie w Gdyni!

Gdynia rozwija się niezwykle dynamicznie. Przedsiębiorcy wybierają Gdynię na siedzibę lub oddział swojej firmy ze względu na dostęp do wykształconej kadry. Realizowane w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego Studia I stopnia Zarządzanie są przeznaczone dla absolwentów szkół, którzy chcą w przyszłości pracować w firmach konsultingowych, w działach zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi, czy sprzedaży. Prezentowany kierunek w profesjonalny sposób przygotowuje do prowadzenia własnej firmy.

Studia na kierunku Zarządzanie są dedykowane osobom o osobowości lidera. Na stanowiskach menedżerskich i kierowniczych doskonale odnajdują się pracownicy, którzy nie boją się odpowiedzialności, mają wysokie zdolności interpersonalne i potrafią skutecznie zmotywować zespół do działania. W czasie studiów na prezentowanym kierunku słuchacze rozwijają swoje umiejętności, a także poznają różnorodne narzędzia, które następnie mogą wykorzystać w codziennej pracy.

Zacznij studia Licencjackie na kierunku Zarządzanie w Trójmieście

Studia licencjackie Zarządzanie są przepustką do pracy na różnych stanowiskach: menedżerskich, analitycznych czy operacyjnych. Na kierunku realizowanych jest kilka specjalności, które zostały wymienione obok. W czasie studiów słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu m.in. ekonomii, finansów, bankowości i prawa pracy. Wykładowcy przykładają również dużą uwagę do rozwoju zdolności komunikacyjnych, które są niezbędne w pracy na stanowisku menedżera. Absolwenci, którzy myślą o karierze naukowej, mogą kontynuować edukację na studiach II stopnia.

W czasie studiów w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu studenci mają w dalszym ciągu styczność z wybranymi językami obcymi. Lektorat przewiduje naukę specjalistycznego słownictwa, które przyda się studentom planującym pracę dla zagranicznych firm.

Dlaczego studia I stopnia Zarządzanie są wyjątkowe?

Studia licencjackie Zarządzanie w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego to znacznie więcej niż teoria prezentowana podczas kolejnych wykładów. Aby absolwent był przygotowany do pracy w różnych organizacjach, Studia I stopnia Zarządzanie są tak zaplanowane, aby studenci poznali różne narzędzia i nowoczesne rozwiązania, które następnie wykorzystają podczas praktyk zawodowych. Wykładowcami w Szkole są praktycy, w tym osoby prowadzące własne biznesy na terenie Trójmiasta. Zajęcia prowadzą również eksperci z renomowanych przedsiębiorstw i instytucji z Pomorza, m.in. Magdalena Strzelczyk (Bałtycki Port Nowych Technologii).

Kompleksowy program studiów zapewnia studentom zdobycie wiedzy i umiejętności docenianych przez pracodawców. Ukończenie kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni daje duże perspektywy dalszego rozwoju, w tym możliwość pracy zarówno w polskich, jak i zagranicznych firmach działających we wszystkich branżach.

Dlaczego warto wybrać naszą uczelnię?

Tym, co wyróżnia studia na naszej uczelni, jest położenie dużego nacisku na zajęcia praktyczne, takie jak: case studies, prezentacje, warsztaty, symulacje, czy ćwiczenia. Przygotowanie zawodowe uzupełnia program praktyk w czołowych pomorskich przedsiębiorstwach.

Uczelnia znajduje w dobrze skomunikowanym centrum Gdyni, zaledwie 4 minuty od SKM Gdynia Wzgórze. Dlatego też studenci z okolicznych miast oraz miejscowości szybko dostaną się na wydział - dojazd z Sopotu zajmuje zaledwie 10 minut, Gdańska - 15 minut, a Wejherowa - 25 minut.

Wybrane specjalności studiów realizowane są w Filii WSAiB w Lęborku, lub/i Filii w Lęborku oraz w Gdyni.

Twoja ścieżka edukacji

Studia licencjackie na kierunku Zarządzanie trwają sześć semestrów, a po ich ukończeniu uzyskujesz tytuł zawodowy licencjata. Wybierając kierunek Zarządzanie masz do wyboru: studia stacjonarne (dzienne), studia niestacjonarne (zaoczne), a także studia on-line.Absolwenci studiów I stopnia kończą naukę z tytułem zawodowym licencjata i mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia, które w WSAiB trwają 1,5 roku.

 Zarządzanie studia II stopnia zobacz już dziś.

Specjalności na kierunku Zarządzanie

Opłaty

  • Studia stacjonarne
  • od 376 zł / miesięcznie Gdynia
  • Studia niestacjonarne
  • od 313 zł / miesięcznie Gdynia
  • Studia niestacjonarne (cena od)
  • 262 zł / miesięcznie Lębork

NOWOŚĆ studia on-line

od 313 zł / miesięcznie

Nasi eksperci

Szczegółowe informacje

 • Pracodawcy Pomorza

  pomorska organizacja zrzeszająca pracodawców

 • Perfect Consulting

  szkolenia, coaching

 • Transcom

  globalny dostawca usług w dziedzinie outsourcingu

 • Federal-Mogul Bimet

  producent łożysk, m.in. dla Audi, Alfa Romeo

 • Infobrokering

  marketingowe rozwiązania dla biznesu

Pracodawcy Pomorza wspólnie z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu realizują działania pozwalające połączyć działalność naukową z biznesem, takie jak: organizacja konferencji, seminariów, praktyk studenckich.

dr Zbigniew Canowiecki

Prezydent Pracodawcy Pomorza

Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy zarówno w firmach prywatnych, jak i sektorze państwowym.

 • działy HR
 • działy marketingu, PR
 • własna działalność
 • działy logistyki, zapatrzenia
 • instytucje rządowe i samorządowe
 • placówki edukacyjne
 • przedsiębiorstwa międzynarodowe
 • agencje reklamowe
 • agencje nieruchomości
 • wyższe stanowiska menedżerskie

Możesz wybrać jeden z dodatkowych języków obcych

 • angielski

  A1 lub B2

 • hiszpański

  A1

 • niemiecki

  A1

 • rosyjski

  A1

Najczęściej zadawane pytania

Magdalena Juchniewicz

Magdalena Juchniewicz

Menadżer Działu Sprzedaży

FAQ

 • 1. Czy po ukończeniu innego kierunku niż Zarządzanie, można rozpocząć studia II stopnia na kierunku Zarządzanie? Co z różnicami programowymi?

  Studia magisterskie na kierunku Zarządzanie można rozpocząć niezależnie od kierunku ukończonych studiów I stopnia. Kandydaci na studia II stopnia nie muszą uzupełniać różnic programowych.

 • 2. Czy po ukończeniu studiów prowadzonych w języku angielskim absolwent otrzymuje taki sam dyplom jak po ukończeniu studiów prowadzonych w języku polskim?

  W takim przypadku dyplom ukończeniu studiów wydany zostaje w języku angielskim, ponieważ cały tok studiów przebiega w języku angielskim. Studia anglojęzyczne w WSAiB są w tej samej cenie, co tradycyjne studia na kierunku Zarządzanie prowadzone w języku polskim. Więcej o studiach prowadzonych w języku angielskim (Management) TUTAJ

 • 3. Do kiedy można zapisać się studia?

  Dokumenty od kandydatów przyjmowane są przez Biuro Rekrutacji od 18.03. br. Na wszystkich kierunkach obowiązuje limit miejsc oraz kolejność zgłoszeń. Termin zakończenia rekrutacji zostanie dostosowany do decyzji MNiSW w związku z epidemią COVID-19.

 • 4. Jaki wynik egzaminu maturalnego i jakie przedmioty maturalne są wymagane, by dostać się na studia I stopnia oraz jaki należy ukończyć kierunek studiów I stopnia, aby dostać się na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie?

  O przyjęciu na studia I stopnia do WSAiB nie decyduje ilość punktów zdobytych na egzaminie maturalnym ani wybór zdawanych przedmiotów. By zostać przyjętym, wystarczy świadectwo zdania egzaminu maturalnego. O przyjęciu do WSAiB decyduje kolejność zgłoszeń. Od kandydatów wymaga się rejestracji on-line oraz złożenia kompletu dokumentów.

  W Polsce obowiązuje system boloński co oznacza, że absolwenci wszystkich kierunków I stopnia licencjackich i inżynierskich lub też jednolitych studiów magisterskich mogą zapisać się na dowolny kierunek studiów II stopnia bez realizowania różnic programowych. W przypadku studiów II stopnia również o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz dostarczenie kompletu dokumentów.

 • 5. Na jaki numer konta mogę wpłacić należność za wpisowe?

  Wpłaty prosimy uiszczać na konto:
  Bank Pocztowy S.A. O/Gdańsk
  71 1320 1120 2451 1344 2000 0001
  Opłata rekrutacyjna (wpisowe) nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji ze studiów.

 • 6. W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty rekrutacyjne?

  Podczas trwania epidemii COVID-19 dokumenty przyjmujemy drogą elektroniczną w formie skanów pod adresem: rekrutacja@wsaib.pl

Dołącz do naszych sieci społecznościowych, otrzymuj najświeższe informacje i bierz udział w konkursach.